27. 5. 2024 Marek Táborský

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Sparťani, začněte trénovat! Už 27. června nás čeká již šestý ročník dobročinného charitativního běžeckého závodu Sparťanská pětka. Kromě standardního pětikilometrového závodu spolu s našimi hokejisty pražskou Stromovkou se můžete těšit i na závod pro nejmenší sparťánky. Novým a dlouhodobým účelem charitativního závodu bude podpora rekondičních pobytů dětí z Fakultní nemocnice Motol.

REGISTRACE PRO DOSPĚLÉ JSOU JIŽ ZAPLNĚNÉ. OTEVŘENÁ JSOU MÍSTA POUZE PRO DĚTSKÉ ZÁVODY.

Letošní ročník bude opět pomáhat dětem z onkologického oddělení FN Motol. Tentokrát přispějeme již uzdraveným dětem na rekondiční pobyty, aby se po náročné léčbě dokázali opět dostat do formy. "Mohou se jich účastnit děti a teenageři bezprostředně po ukončení léčby, nebo už i v rámci udržovací léčby. Cílem pobytů je usnadnit dětem návrat do běžného života, zlepšení začlenění nemocných dětí do kolektivu vrstevníků a stabilizace sourozeneckých vztahů," vysvětluje předsedkyně spolku HAIMA Eva Vopičková Fučíková.

"Pobyty zahrnují psychologický program, kde se učí děti i rodiče relaxačním technikám, které jim mají pomoci zvládat psychickou zátěž způsobenou traumatickými zážitky z onkologického onemocnění a ohrožení života. Současně pomáhají zvládat stres a obavy z návratu onemocnění. Rodiče i děti mají možnost také využít individuální péči psychologů. Součástí programu je také fyzioterapeutický program, s individuálním vyšetřením a doporučením pro každé dítě, jak dále v běžném životě rehabilitovat," přidává další informace o pobytech, na které přispěje každý účastník letošního běhu.

PROJEKT JIŽ POMOHL VYBRAT 929.604 KORUN

"Sparťanská pětka je pro nás každoroční výzva, nejen běžecká, ale zejména v rámci možnosti pomoci dětem z Fakultní nemocnice Motol. Na dobrou věc letos poputuje kompletní výtěžek z běžeckých registrací. Docentka Lucie Šrámková, přednostka kliniky, nám jako ideálně formu pomoci představila právě rekondiční pobyty. Rádi bychom dětem nejen finančně pomohli, ale poté se i spolupodíleli na programu spolu s našimi trenéry a hokejisty," říká člen představenstva Sparty Jakub Dlouhý. Právě podpora rekondičních pobytů bude jedním ze stěžejních a dlouhodobých bodů Nadačního fondu HC Sparta v následujícím období.

Zpátky do Stromovky!

Závod se startem a cílem u Sportovní haly Fortuna je tradičně naplánovaný napříč pražským parkem Stromovka. V posledních ročnících se závodu účastnilo okolo 500 závodníků z řad sparťanských fanoušků, hokejistů i partnerů klubu. Po registraci se můžete těšit opět na bohatý doprovodný program, setkání s hokejisty Sparty a vynikající občerstvení.

Kapacita hlavního závodu je 500 běžců. Start je naplánovaný na 18:30 hodin. Děti mohou závodit v kategoriích:
  • chlapci a dívky do 3 let (100 metrů, start v 17:20)
  • chlapci 4-5 let (300 metrů, start v 17:35)
  • dívky 4-5 let (300 metrů, start v 17:30)
  • chlapci 6-7 let (500 metrů, start v 17:55)
  • dívky 6-7 let (500 metrů, start v 17:45)

populer siteler

Všichni účastnici si opět mohou poměřit své síly s hokejisty našeho klubu. Loni doběhli závod ze sparťanů nejrychleji ve shodném čase 27:39 Pavel Kousal s Michalem Moravčíkem. Po běhu se navíc s hokejisty můžete setkat na plánované autogramiádě. Těšit se opět můžete také na skvělou zmrzlinu od našeho partnera, společnosti DAIKIN, stánky s občerstvením, Jägermeister DJ a mnoho dalších doprovodných aktivit.

Startovné:

99 Kč - cena dětských závodů - zahrnuje startovní číslo, pamětní medaili a dárek

499 Kč - zahrnuje startovní číslo, pamětní medaili, nealkoholický nápoj a poukázky od partnerů

799 Kč - zahrnuje startovní číslo, pamětní medaili, nealkoholický nápoj a poukázky od partnerů + funkční limitované tričko Sparťanská pětka 2024

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Filip Novák: Smlouva je pro mě odměnou!

Termíny CHL: začátek doma, venkovní víkend

Příprava: extraliga a generálka v Německu

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty