20. 6. 2019 Pavel Mádl, Marek Táborský

Sparťanská pětka výrazně pomohla Dominikovi

Neuvěřitelnou částkou 133 250 Kč pomohli účastníci čtvrtečního charitativního běhu Sparťanská pětka k novému elektrickému vozíku velkému fanouškovi Sparty Dominiku Bohuňovskému! Mezi stovkami běžců, kteří startovali na hrací ploše Tipsport areny a v obou závodech proběhli pražskou Stromovkou, se neztratili ani sparťanští hokejisté. Mezi nimi se v obou případech nejlépe běželo mladému útočníkovi Tomáši Pšeničkovi. 

Program odstartoval už dopoledním závodem studentů, kteří si spolu s hokejisty A-týmu zaběhli trať na tři kilometry. Na start závodu se postavilo přes dvě stovky žáků středních škol. Vrcholem večera byl však hlavní závod na pět kilometrů. Několik stovek závodníků si přišlo užít příjemný čtvrteční podvečer s nabitým doprovodným programem, ale hlavní cíl Sparťanské pětky byl jediný – pomoci nemocnému Dominikovi. Ten trpí nejtěžší formou dětské mozkové obrny, kvůli které je trvale upoután na invalidní vozík. 

133.250 Kč
Částka vybraná na elektrický vozík pro fanouška Dominika.

Mladý fanoušek Sparty se díky všem účastníkům může těšit na 133 250 Kč, které s přehledem vystačí na nákup nového, tentokrát již elektrického vozíku. 

„Je to neuvěřitelná částka. Moc děkujeme všem lidem ve Spartě i samotným běžcům, kteří pomohli Dominikovi k novému vozíku. On sám si závod moc užil, zejména jeho konec, kdy jej do cíle dovezli sparťanští hokejisté,“ děkoval všem zúčastněným Dominikův tatínek, který jej doprovází na většinu domácích zápasů. Třiceti tisíci korunami se na celkové částce podílel také A-tým Sparty. „Dominik je náš věrný fanoušek, byla pro nás samozřejmost mu jeho věrnost alespoň tímto způsobem vrátit,“ usmíval se pokladník Lukáš Pech. 

„Celá rodina Bohuňovských jsou velcí sparťané, dokonce nás chodí podporovat i na tréninky. Víme, že Dominikův stav není ideální, i proto mu vždy chceme udělat radost. I když nejsem zrovna příznivec běhání, v těchto případech nelze odmítnout. Věříme, že vybraná částka celé rodině pomůže,“ uvedl kapitán týmu Jan Piskáček. 

Hlavní pětikilometrový závod brali všichni účastníci vážně, přestože šlo zejména o pomoc Dominikovi. Jako první doběhl do cíle Tomáš Vocetka, jenž zvítězil stylem start-cíl. „Jsem rád, že to vyšlo, byť jsem včera běžel štafetu. Ani jsem si nemusel zaběhnout osobák,“ smál se celkový vítěz. Řadu mužů za sebou nechala také Andrea Frantová, vítězka ženské kategorie. „Nepodařil se mi osobní rekord. Přišla jsem přímo z práce, nestihla jsem si odpočinout, ale samozřejmě jsem moc spokojená. Byla to parádní akce a vůbec nejlepší pocit je obrovská vybraná částka pro dobrou věc,“ usmívala se nejlepší běžkyně. Nejrychlejším týmem hlavního běhu se stala společnost PREFA, jeden z partnerů našeho klubu.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY ZÁVODU SPARŤANSKÁ PĚTKA

Čtvrteční Sparťanská pětka totiž nebyla pouze o běhání. Závodníci si mohli užít občerstvení od generálního partnera klubu společnosti Billa, která připravila chutnou svačinku i zásoby ovoce. O pitný režim závodníků se pro změnu postaraly společnosti Head Drinks a Birell. Závodníci i hráči podepisující se na autogramiádě stovkám fanoušků ocenili také točenou zmrzlinu od nového partnera, společnosti Daikin, lídra na trhu klimatizací, která v horkém počasí všechny přítomné zchladila tentokrát tímto způsobem. Volné chvíle si lidé mohli užít u stolního Stiga hokeje, střeleckého koutku pojišťovny Merkur, ale také při prohlídce nových vozů od společnosti Louda Auto či prezentaci firmy Austis. Od všech výše zmíněných partnerů dostali nejrychlejší běžci hodnotné dary, na milé pozornosti se ale mohli těšit úplně všichni účastníci závodu.

Fanoušci Sparty využili také přítomnosti hráčů A-týmu k zisku autogramu a fotek. A sparťané včetně realizačního týmu nechyběli ani mezi závodníky, kde se představili například Tomáš Pavelka, Lukáš Pech i Tomáš Pšenička, který doběhl celkově desátý a stal se nejlepším běžcem Sparty. „Věděl jsem, že je to i v rámci tréninku, a chtěl jsem doběhnout mezi prvními. Jsem rád, že se to povedlo,“ těšilo sparťanského mladíka, který spolu s ostatními ocenil i dobročinný účel akce. „Vždycky se rádi sejdeme s našimi fanoušky, a pomoci navíc jednomu z těch největších? Parádní pocit,“ dodal obránce Tomáš Pavelka. 

Vítězové Sparťanské pětky: 

Závod na 5 km:

Muži:
1. Tomáš Vocetka – 17:38
2. Petr Havelka – 18:15
3. Pavel Vitouš – 18:39

Ženy:
1. Anna Frantová – 20:08
2. Simona Ledvinová – 22:52
3. Jana Paulisová – 23:01


Týmový závod:

1. PREFA PRAHA a.s. – 1:52:34
2. Mattoni Freerun Praha – Letná – 1:53:24
3. Stiga – 1:54:37 


Závod na 3 km: 

Nejrychlejší student:
1. Janis Mach – 11:13
2. Dominik Dušek – 11:24
3. Tomáš Mráz – 11:28

Nejrychlejší studentka:
1. Klára Kačerovská – 12:30
2. Kateřina Fričová – 14:48
3. Barbora Drobná – 15:49

Nejrychlejší škola:
1. VOŠ a SPŠE Fr. Křižíka – 1:02:07
2. SOŠ Jarov – 1:02:18
3. Československá akademie obchodní Dr. E. Beneše – 1:04:28

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mladíci Sparty: Jak si vedou v A-týmu?

Vstupenky na přípravné zápasy v prodeji!

Thorell: Se všemi kluky se domluvím anglicky

​Sparťanská pětka je zpět, opět bude pomáhat