25. 12. 2010 HC Sparta Praha

Spengler Cup 2010 - souhrn výsledků a program

D a v o s - Sledujte přehled všech výsledků zápasů na Spengler Cupu a aktuální program turnaje.

Play-off

ČF1 Servette Ženeva - Spartak Moskva 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
Vše podstatné se událo v první třetině, kdy Ženeva dokázala dvakrát skórovat. Moskevský Spartak již nedokázal do konce zápasu najít sílu ke zvratu. Na turnaji trápící se tým českého brankáře Dominika Haška tak prohrál potřetí ze tří zápasů a s turnajem se rozloučil.

Branky a nahrávky: 11. Fritsche (Toms, Park), 18. Park (Pothier).

ČF2 Sparta Praha - Tým Kanada 3:4p (0:1, 3:2, 0:0 - 0:1)
Ve čtvrtfinále proti Kanadě hokejisté Sparty v jeho průběhu prohrávali 1:3. Přesto však ještě dokázali vyrovnat a utkání dospělo do prodloužení. To rozhodlo špatné střídání Sparty a trest za mnoho hráčů na ledě. Následnou výhodu totiž Kanaďané využili a vstřelili vítězný gól.

Branky a nahrávky: 28. Peter (Smoleňák, Kůrka), 33. Peter (Smoleňák), 37. Výborný (Hanzlík Jan, Macholda) - 11. Vigier (Metropolit, Murphy), 22. Pittis (Murphy, Dupont), 32. Bell (Metropolit, McLean), 64. Dupont (Murphy).
Více informací o utkání

SF1 SKA Petrohrad - Servette Ženeva 4:3 v prodl. (0:3, 3:0, 0:0 - 1:0)
O prvním postupujícím do finále Spengler Cupu rozhodlo až prodloužení, v němž se po přihrávce Čecha Petra Čajánka trefil But. Zajistil tak Petrohradu výhru 4:3. Přestože Ženeva první třetinu dokázala vyhrát 3:0.

Branky a nahrávky: 24. Fransson, 27. Denisov (But), 36. Martensson (Jašin), 62. But (Čajánek) - 11. Park (Bezina), 14. Toms (Park), 18. Déruns (Savary, Salmelainen).

SF2 HC Davos - Tým Kanada 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Domácí tým HC Davos v semifinále nestačil na Tým Kanady, který Davosu nedal šanci. Soubor vedený slavným Markem Messierem si trpělivě došel pro postup do finále.

Branky a nahrávky: 15. Holden (Down), 37. Mark Bell (Metropolit, Pittis), 38. Vigier, 50. Pelletier (Vigier, Westcott).

FIN SKA Petrohad - Tým Kanada 4:3 (1:0, 2:1, 1:2)
V napínavém finálovém utkání byli šťastnější hráču ruského SKA Petrohrad. Svěřenci českého trenéra Václava Sýkory přetlačili Tým Kanady o jediný gól 4:3 a stali se vítězi 84. ročníku Spengler Cupu.

Branky a nahrávky: 11. Sušinskij (Martensson), 32. Jašin (Sušinskij, Weinhandl), 35. Afinogenov (Fransson), 59. Sušinskij (Jašin) - 27. Dupont (Metropolit), 59. McLean (Iggulden, Bell), 60. Holden (McLean).

Skupina A - Torriani

26.12. Servette Ženeva - SKA Petrohrad 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Zahajovacímu utkání turnaje předcházel slavnostní ceremoniál. Na úvodní gól Jašina zareagoval kapitán Ženevy Bezina, který potrestal fatální chybu brankáře Sokolova. Slavný Alexej Jašin však dokázal vstřeli na začátku třetí třetiny druhý gól a nasměroval Petrohrad k výhře.

Branky a nahrávky: 7. Bezina (Trachsler, Randegger) - 4. Jašin (Sušinskij), 41. Jašin (Martensson, Sušinskij), 58. Martensson (Sušinskij).

27.12. Sparta Praha - Servette Ženeva 3:4 (0:0, 2:2, 1:2)
Utkání přineslo několik obratů ve skóre. Vedení se totiž nejdříve ujali zásluhou Kůrky sparťané. Poté Servette skóre otočil na 2:1, aby ještě před koncem druhé třetiny vyrovnal Treille. Na začátku poslední části navíc obránce De Bois poslal Pražany do vedení. Jenže další dva góly Ženevy za vítěze nakonec určili právě Servette.

Branky a nahrávky: 30. Kůrka (Výborný), 40. Treille, 42. Du Bois (Ton) - 34. Randegger (Hennessy), 37. Fritsche (Bezina, Park), 44. Hennessy (Savary), 47. Savary (Salmelainen).

28.12. SKA Petrohrad - Sparta Praha 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Hokejisté pražské Sparty se proti ruského gigantovi dokázali dostat do vedení, když pěknou trefou skóroval Kafka. Petrohrad však ještě na konci první třetiny dvěma góly vedení překlopil na svou stranu a vývoj utkání pak již zkušeně kontroloval.

Branky a nahrávky: 18. Martensson (Jašin), 18. Rybin, 31. Klimenko (Semjonov), 54. Weinhandl (Jašin, Sušinskij) - 14. Kafka (Bartánus).

Konečná tabulka

Poř. Tým	       Z    V    R    P   Skóre      B
1.   SKA Petrohrad     2    2    0    0    7:2  (5)  6
2.   Servette Ženeva   2    1	 0    1	   5:6 (-1)  3
3.   HC Sparta Praha   2    0    0    2    4:8 (-4)  0

Skupina B - Cattini

26.12. Davos - Spartak Moskva 4:2 (2:0, 0:2, 2:0)
Ve večerním utkání prvního dne turnaje byli vidět čeští hráči, přestože největší hvězda Dominik Hašek zůstal pouze na střídačce ruského Spartaku. Za domácí Davos totiž vítěznou trefu zaznamenal Petr Sýkora. Další Čech Petr Tatíček zaznamenal dvě asistence a závěrečnou trefu. Jaroslav Bednář odehrál také kvalitní zápas.

Branky a nahrávky: 6. Von Arx (Tatíček, Guggisberg), 11. Von Arx (Tatíček) 48. Sýkora (Forster, Von Arx), 54. Tatíček (Guggisberg) - 27. Ružička (Radivojevič, Žedlakov), 32. Kniazev (Ryjazanov, Lapenkov).

27.12. Tým Kanada - Spartak Moskva 6:1 (0:0, 3:0, 3:1)
Za tým Spartaku nastoupil český gólman Dominik Hašek a v první třetině předvedl několik vynikajících zákroků. Slušnou výkonnost si udržoval i dále, ale spoluhráči mu příliš nepomáhali. Výsledkem tak byla vysoká prohra pro Spartak a výborný vstup Týmu Kanady do turnaje.

Branky a nahrávky: 22. Kariya (Kwiatkowski, Murphy), 34. Lehoux (Metropolit), 35. DuPont (Roche), 47. Landry (Kwiatkowski, Brooks) 56. Holden, 57. Metropolit (DuPont, McLean) - 56. Michail Junkow (Ljudutschin, Suglobow).

28.12. HC Davos - Tým Kanada 3:2 (1:0, 2:2, 0:0)
Vedení v utkání se ujal domácí Davos a do konce zápasu už jej nepustil. Kanada na první gól sice ještě dokázala odpovědě, ale zpět do vedení Davos poslal Petr Tatíček. Vedení domácích pak navýšil ze samostatného úniku Jaroslav Bednář. Tým Kanady již stačil jen skóre korigovat v přesilové hře.

Branky a nahrávky: 2. Rizzi (Wieser, Von Arx) , 24. Tatíček (Guggisberg), 31. Bednář (Sýkora) - 22. Lehoux (Mclean), 35. Roche (Lehoux).

1. HC Davos            2    2    0    0    7:4  (3)  6
2. Team Canada         2    1    0    1    8:4  (4)  3
3. Spartak Moscow      2    0    0    2    3:10 (-7) 0