27. 4. 2020 HC Sparta

Start Ligy mistrů se přesouvá na říjen

Z důvodu nejistoty ohledně startu soutěží v jednotlivých zemích se rozhodlo, že hokejová Liga mistrů začne o měsíc později, tedy v říjnu. Soutěž začne přímo vyřazovacími boji.

Začátek Champions Hockey League její výkonný výbor oficiálně odsunul ze září na 6. října 2020. Celá soutěž se tak zkrátila o čtyři hrací dny, což znamená, že musel být pozměněn hrací formát.

"Champions Hockey League se účastní týmy ze třinácti evropských zemí, celý vývoj závisí na rozhodnutí a zavedených opatření třinácti různých vlád. Všechny týmy musí mít povolené vycestování a naším cílem je hrát za účasti diváků, takže jsme se rozhodli být proaktivní a začátek soutěže odsunout," uvedl prezident CHL Peter Zahner v oficiální tiskové zprávě. Všech 32 týmů vstoupí rovnou do vyřazovacích bojů, v rámci rozlosování budou rozděleny do dvojic, ve kterých odehrají jeden domácí a jeden venkovní zápas. Tímto způsobem se bude postupovat až do semifinále. Finále proběhne 9. února 2021, jeho jednozápasový formát zůstává stejný.

"Zkoumali jsme několik různých formátů a shledali jsme, že vyřazovací systém je nejférovější možnost, kterou můžeme nabídnout. Naším cílem je zúčastněným klubům učinit plánování co nejjednodušším, všichni teď čelíme nevídaným výzvám. Věříme, že proaktivní rozhodnutí všem usnadní budoucí přípravy k další úspěšné sezoně," doplnil Zahner.

Neuvirth: Chci ve Spartě slavit titul!

Permanentky na novou sezonu v prodeji!

Jurčina: Rauma? Máme se na co těšit

CHL: Spartu čeká v prvním kole Lukko Rauma!