23. 1. 2011 Petr Schwank

Stát se ještě může cokoliv, věří Luňák

P r a h a - Naposledy obraly sparťany o všechny tři body Vítkovice na konci listopadu. Dnes je tu napodobil Třinec, současný vládce soutěže. Holešovičtí si tak v honbě za elitní desítkou řádně zkomplikovali situaci. Do konce základní části sehrají ještě devět zápasů, a že v nich nesmí klopýtnout si dobře uvědomuje i jedenadvacetiletý Lukáš Luňák, strůjce třetí sparťanské branky.

Utkání se pro Spartu vyvíjelo slibně. Dokonce v mnohém připomínalo páteční derby, v němž sparťané podobně jako teď proti Třinci strhli vedení na svou stranu krátce po úvodním buly. „Ten zápas začal obdobně. Dali jsme velmi brzo gól a vypadalo to docela dobře,“ chválil mladý forvard vstup Sparty do utkání.

Jenomže Oceláři nezkoprněli a předvedli Pražanům, jak rychle lze přijít o vedení. V páté minutě jim na to stačilo osmnáct vteřin. „Hra se však vyrovnala, šance byly na obou stranách. Ale bylo vidět, že Třinec je momentálně vysoko.“

Lukáš Luňák

Za stavu 4:2 po druhém dějství ovšem Sparta nesložila zbraně. „Před třetí třetinou udělal trenér změny v sestavě,“ popisuje Luňák snahu trenérů o zvrat, „taky jsme si řekli, že nemáme prakticky co ztratit, takže jsme jim šli hodně do těla a myslím si, že jestli měl v prvních dvou třetinách soupeř víc ze hry, tak ve třetí třetině jsme jasně dominovali.“

To je pravda, na Hamerlíka v brance hostů se snášel jeden puk za druhým. „Vytvořili jsme si spoustu šancí,“ vzpomíná Luňák. Ale ujala se jen jediná, a to právě ta Luňákova ze 42. minuty. Do závěrečné sirény pak ještě ochozy několikrát smutně zahučely, když sparťané spálili několik tutovek. „V závěru se Třinečtí báli o výsledek, měli jsme hodně šancí vyrovnat.“

V tabulce jsou týmy natěsnané pod sebou a rozdíl mezi jednotlivými mužstvy mnohdy nerozhoduje počet bodů na kontě, ale skóre. „Hodně to pořadí vnímáme. Každý zápas je pro nás důležitý, jestli chceme být do desátého místa,“ říká bez zaváhání.

„Víme, jaká je situace. Sledujeme týmy před námi,“ naráží Luňák na výkony jedenáctého Litvínova a desáté Plzně. „Čekají nás důležité dva zápasy s BENZINOU. Mezi tím jedeme do Brna…Uvidíme.“

Šance, že se Sparta vměstná mezi deset postupujících, však stále ještě žije. Že by Pražané místo o playoff museli bojovat o setrvání v soutěži, si v Holešovicích nepřipouštějí. „Myslím si, že můžu mluvit za celou kabinu a říct, že si věříme. Zápasů je ještě poměrně dost a stát se může cokoliv,“ tvrdí neochvějně Luňák a navíc dodává: „Naděje přeci umírá poslední.“

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila