25. 1. 2013 Tereza Velikovská

Svoboda: Je radost být v kabině Sparty

První zápas ve sparťanském dresu a hned dva krásné góly. Takovou bilancí se může pochlubit útočník se zkušenostmi z NHL JAROSLAV SVOBODA, který přišel do týmu Sparty ze Lva. Na ledě Kladna uplatnil tvrdou střelu při první brance i vytříbenou techniku při té druhé, která byla momentem večera. „Se svou premiérou jsem spokojený, snad to takhle bude pokračovat i dál,“ doufá urostlý forvard.

Do Sparty přišel Svoboda v době kdy se jí dlouhodobě daří, a do vítězné mozaiky přispěl svým dílem. „Je to pro mě osobně po dlouhé době konečně vítězství za tři body, pro kluky už je osmé v řadě. Takže s premiérou jsem spokojený, snad to takhle bude pokračovat i dál,“ přeje si.

A spokojený je i s kolektivem: „Kluci mi pomohli zapadnout, doufejme, že to takhle půjde dál.“ V kabině je podle něj výtečná atmosféra umocněná tím, že Holešovičtí vystoupali z podzimní poslední příčky až na průběžné páté místo tabulky. „Tým šlape, všichni kluci táhnou za jeden provaz a v kabině je to znát. Je tam pohoda a je radost tam být,“ pochvaluje si.

Jaroslav Svoboda

Při debutu sice zápas začal už po minutě hry vyloučením za vyhození puku mimo hřiště, poté už se však do zápisu uvedl v kolonkách o hodně přínosnějších. V 17. minutě poslal sparťany do vedení 2:1 tvrdou střelou z mezikruží, v závěru zápasu ujel v oslabení a z velkého úhlu backhandem perfektně vymetl růžek Cháberovy branky.

„První gól byl jen rychle zpracovaný puk a rychlá střela, možná tam ještě někdo stínil. A u druhého gólu jsem ještě na červené ani nevěděl, co udělám, protože už jsem byl tak zatavený, a prostě to tam nějak padlo,“ popisoval dvaatřicetiletý útočník skromně své trefy. Ke konečnému vítězství podle něj přispělo i to, že tým dodržoval určené pokyny. „Řekli jsme si taktiku, s kterou na ně půjdeme. To se nám do jisté míry podařilo a jsme rádi, že z toho je zisk tři bodů.“

Do hry naskočil Svoboda ve druhé útočné formaci spolu s kapitánem Michalem Brošem a Markem Hovorkou. „Měli jsme na sehrání necelý týden od úterka, takže je to takové trochu narychlo. Ale vyhovíme si. Brošák je silový hráč, Hovorka to má zase v nohách a já tam budu bránit a dávat jim puky. Snad to půjde dobře,“ upřesňuje své hlavní úkoly.

V dosavadním průběhu sezony provázelo urostlého útočníka zranění, po jeho doléčení ho navíc ještě přepadla nemoc. Nyní už je ale připraven na důležité boje v závěru základní části. „Jsem rád, že jsem si konečně zahrál, ale také mě podle toho bolí nohy. Musím se dát do kupy a v neděli znovu. Byl jsem dva týdny nemocný a bez ledu, takže jsem šel do zápřahu po čtrnácti dnech bez tréninku,“ upřesňuje.

Foto: Tomáš Havelka