10. 2. 2013 Michal Slavík

Tenkrát: Chci zvládnout play off se Spartou

M a l m ö - Ve svém druhém vystoupení na Švédských hokejových hrách podlehl český tým hokejistům Finska. Sparťan PETR TENKRÁT za příčinu porážky označil především nepovedenou druhou třetinu. Čtěte exkluzivní rozhovor se sparťanským útočníkem!

Petře, jak byste okomentoval prohrané utkání s Finskem?
Myslím si, že první třetina z naší strany nebyla zas tak strašná, dodržovali jsme všechny pokyny. Ve druhé třetině jsme se ale nechávali vylučovat a Finy jsme tím postavili na nohy. Oni toho využili a nastříleli nám branky. I když jsme se ve druhé třetině zlepšili, Finové už si výhru pohlídali.

Do tlaku jste se dostávali až ve třetí třetině. Co jste ve své hře změnili?
Zkusili jsme je napadat ve třech hráčích. Šance jsme si z toho nějaké vytvořili, ale Finové dnes výborně bránili, stíhali se vracet, takže jsme neměli téměř žádné přečíslení.

Petr Tenkrát

Vy jste ve Švédsku několik sezon působil. Je pro vás proto tento turnaj zvláštní?
To bych neřekl. Pro mě je to turnaj jako každý druhý. Na týmy, kde jsem působil, mám dobré vzpomínky, ve švédském týmu několik kluků znám, ale jinak to pro mě nebylo nic speciálního.

Jak podle vás zvládá Malmö pořádání této akce?
Všechno funguje, jak má. Jen jestli byla důvodem pro přesunutí turnaje ze Stockholmu do Malmö větší návštěvnost, tak se jim to moc nepovedlo. Vypadá to, že tu lidi hokej moc netáhne.

Spartě se v posledních kolech dařilo, do reprezentace jste si tak mohl přivézt vítěznou náladu, že?
Samozřejmě mám dobrý pocit z toho, že se Sparta zvedla a udělali jsme šňůru vítězství. Je znát, že atmosféra v týmu je úplně jiná, každý se si začal víc věřit. Do dalších zápasů však musíme jít s respektem a zkusit udělat co nejvíce bodů to půjde.

Jak se podle vás na Spartě reprezentační přestávka projeví? Uvítá tým odpočinek, nebo spíše může vypadnout z tempa?
Přestávka je prostě daná a to pro všechny, takže nemá smysl to řešit. Někdo ji potřebuje víc, někdo míň. Já osobně jsem před touto akcí cítil, že tři těžké zápasy mi prospějí víc, než kdybych jen trénoval. Proto jsem za pozvánku na turnaj byl rád.

Turnaje EHT slouží také k hledání sestavy pro šampionát. Jaké cíle však máte vy, který jste toho v reprezentaci už hodně odehrál?
Mým aktuálním cílem je zvládnout nejdůležitější část sezony, která nás čeká. Na Spartě všichni budeme chtít uhrát co nejlepší výsledek. Co bude potom, to se teprve uvidí. Každopádně boj o nominaci na mistrovství světa je pro mě stále výzvou a vždycky bude.

Díky za rozhovor!