10. 3. 2013 Tereza Velikovská

Tohle nás vrátilo do hry, raduje se Ton

T ř i n e c - V pátek se mu v zakončení nevedlo, v sobotu ale vše napravil. Sparťanský kanonýr PETR TON nahrával na gól Tenkrátovi a poté rozhodujícím samostatným nájezdem, tentokrát osvědčenou kličkou do backhandu, rozhodl o srovnání série před přesunem na holešovický led. Navíc tak dosáhl na další významný milník. Jako čtvrtý hráč klubové historie nastřádal 500 bodů v dresu Sparty!

Nepovedené trestné střílení v prvním duelu mu prý shodou okolností pomohlo. „Už jsem trošku věděl, jak Hamerlík reaguje. Jsem strašně rád, že jsem proměnil. Trenér se mě ptal, jak se cítím a jestli pojedu. Řekl jsem, že ano. Pak přišel, že pojedu třetí, to je pro mě taky výhoda, přede mnou jeli dva leváci. Snažil jsem se co nejvíc odkoukat. Vždy záleží na postoji brankáře, buď přijde blafák, nebo střela. Není v tom žádná věda. Je to velice motivující do dalších bojů,“ usmíval se už po zápase uvolněně autor vítězného nájezdu, který jako jediný proměnil.

Nejproduktivnější hráči klubové historie

Hranice 500 kanadských bodů ve Spartě

  Richard Žemlička 565 bodů
  David Výborný   548 bodů
  Jiří Zelenka   506 bodů
  PETR TON     500 bodů
  

Na dovednostní soutěž by ovšem nedošlo, kdyby v poslední minutě při power play nedokázala vyrovnat aktivní čtvrtá útočná formace, která dělala Ocelářům po celý zápas velké problémy. „Trenér vycítí, která lajna má v dané chvíli šance a tlak. Ano, dostali nešťastný gól, ale to se stává. Hráli vynikající utkání a bylo vidět, že to zase rozhodl dobře. I jim to dodá sebedůvěru do dalších zápasů. Ukázalo se, že jsme měli aktivní všechny čtyři lajny,“ vypíchl Ton další pozitivum.

A stav 1:1 po dvou duelech je podle něj před přesunem do Prahy velice nadějný. „Víme, že tohle nás vrátilo zpátky do hry. Už jsem sice absolvoval několik sérií, kdy se prohrávalo 0:2, pořád by to bylo ještě hratelné. Ale je to hodně psychicky povzbuzující. Víme, že teď jedeme na domácí půdu po výhře, určitě se nám bude na třetí utkání nastupovat líp,“ těší sparťanského kanonýra.

Ten si kromě týmového úspěchu připsal ve druhém čtvrtfinálovém klání i překonání další mety, dosáhl na 500. bod v dresu Sparty. Navíc Holešovičtí konečně našli recept na třineckého gólmana Hamerlika. „V pátek z něho snad žádný puk nevypadl, všechno měl. Tentokrát jsme měli kromě velkého množství střel i nějaké ty dorážky a clonili jsme, šli jsme víc do brány,“ vyzdvihl.

Pražané podle něj konečně od první minuty hráli zápas stylem, který chtěli praktikovat i v prvním utkání. „Ale to nám nebylo umožněno, protože jsme hned dostali gól a měli jsme hodně vyloučených. Pak jsme dostali druhý gól a taktika se zbortila, protože jsme to museli hodně otevřít. Tentokrát jsme hráli hokej, který jsme chtěli praktikovat celou sérii. Hrát aktivně, bruslit, točit čtyři lajny, z nichž kterékoliv může rozhodnout, to je naše taktika,“ prozradil Ton.

Vítězný nájezd Petra Tona
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Kudrna: Spoluhráči mi chyběli, těším se zpátky

Machovský: Konkurence nás posouvá dál

5 let v O2 areně: rekordy i hvězdy NHL

Permanentky na novou sezonu v prodeji!