12. 11. 2008 Tomáš Kubánek

Tomáš Duba odchází do Ässätu Pori

Soupeření gólmanů Duby a Pöpperleho o post sparťanské jedničky je vyřešeno. Holešovický klub se po dohodě se samotným hráčem rozhodl uvolnit Tomáše Dubu do finského týmu Ässätu Pori, kde by měl v rámci hostování do konce sezony chytat. V zemi tisíce jezer už sedmadvacetiletý gólman úspěšně působil, nejde tedy do neznámého prostředí.
"Od začátku sezony dostával více příležitostí Tomáš Pöpperle. S touto rolí v týmu nebyl Tomáš Duba spokojen. Pro hráče i pro klub samotný bylo nutné tuto situaci řešit. S Tomášem jsme se dohodli na uvolnění do Finska," řekl generální manažer Petr Bříza. "Pro tento krok jsme se rozhodli jak ze sportovních, tak ekonomických důvodů," doplnil.

Tomáše Pöpperleho by měl doplnit návrátilec Petr Přikryl. Souběžně by Sparta chtěla zabudovávat nadějného mladíka Filipa Novotného, který se bude na pozici s Přikrylem střídat.

Forman: Žhavé vzpomínky? Finále s Libercem!

Sparta na Spengleru: tituly i hvězdné posily

O místo v extralize se musí bojovat

Šrek: Mladíci musí dostávat šanci v áčku