18. 1. 2018 Tereza Velikovská

Tomáš Pšenička byl zvolen juniorem měsíce

Sparťanský útočník TOMÁŠ PŠENIČKA byl vyhlášen nejlepším hráčem DHL extraligy juniorů za měsíc prosinec! Před domácím utkáním s Chomutovem tak převzal ocenění, které mu předávali šéftrenér Českého svazu ledního hokeje Slavomír Lener a člen Klubu legend HCS Miroslav Kuneš.

Devatenáctiletý Tomáš Pšenička je sparťanským odchovancem a v této sezoně si připsal premiéru ve sparťanském A-týmu. Za ten už nastoupil k šesti utkáním. Jinak působí ve sparťanské juniorce, kde v této sezoně odehrál 25 zápasů se skvělým ziskem 35 kanadských bodů za 17 branek a 18 asistencí. Ve statistice +/- je na 13 kladných bodech. V pěti utkání se objevil také ve WSM lize za Ústí nad Labem, v jehož dresu vstřelil dvě branky.

Ve Spartě působí také jeho o dva mladší bratr Ondřej. Ten byl jedním z tahounů mladšího dorostu v jarní honbě za obhajobou mistrovského titulu a aktuálně válí v kategorii staršího dorostu. Zároveň nastoupil již ke třem zápasům za juniory.

Dnes v 17:15 | Jun.
Bílí Tygři Liberec

Jurčina: Umím přitvrdit a být platný v oslabení

Posila obrany! Přichází zkušený Milan Jurčina

Třináctý ročník Sparťanské krve se blíží!

Šafránek: Základem úspěchu je dobrá parta