8. 8. 2022 Petr Pavlík

Turnaj O pohár primátora: Junioři končí pátí

Sparťanští junioři pod trenérskou taktovkou Tobiáše Slavíčka mají za sebou další ročník turnaje O pohár primátora v Pardubicích. Tradiční juniorský turnaj se odehrál o víkendu od 6. do 7. srpna a náš tým navzdory velké bojovnosti skončil na pátém místě. Ohlédnutí za celou akcí si můžete přečíst níže v článku.

Formát a patron turnaje

Letošní rok podobně jako ten minulý nabídl několik zajímavých momentů včetně vyhrocených bitev. Turnaje se zúčastnilo celkem pět týmů z České republiky. Kromě našeho týmu se zúčastnily také domácí Pardubice, Liberec, Vítkovice a Olomouc. Každý tým narazil na soupeře jednou a body se započítávaly do celkové tabulky v turnaji. Utkání se hrála systémem 3 x 15 minut a v případě rovnosti skóre následovalo pět nájezdů na každé straně, které určily vítěze utkání. Patronem turnaje byl podobně jako minulý rok legendární útočník Vladimír Martinec, který nasbíral během své hráčské kariéry nespočet hokejových úspěchů. Bývalý pardubický útočník působí v současné době jako poradce sportovního ředitele v Pardubicích.

Čtyři porážky, jeden bod. Junioři končí poslední

Svěřenci trenérů Richarda Žemličky a Tobiáše Slavíčka nenavázali na jarní vydařené počínání ve vyřazovacích bojích, když na kvalitně obsazeném turnaji O pohár primátora nevyhráli ani jednou a skončili na posledním pátém místě. Náš tým nejprve podlehl v zahajovacím střetnutí domácím Pardubicím 2:5 a v odpoledním utkání nestačil na Vítkovice 2:4. Sparťané tak měli na kontě po úvodním hracím dni nelichotivé skóre 4:9.

V dalším pokračování se sparťané mohli oklepat a otočit prozatímní nepříznivý průběh turnaje na svou stranu. Náš celek v den vyvrcholení akce změřil síly s Olomoucí, proti které však na poslední chvíli přišel o důležité body. Jedinými úspěšnými střelci našeho týmu se stali útočnici Adam Mácha a David Senčák. Ve čtvrtém klání naši junioři bojovali s libereckými Tygry o čestné čtvrté místo, které však uzmul soupeř a sparťané po porážce 2:5 skončili poslední.

Výsledky Sparty:

  • HC Dynamo Pardubice – HC Sparta Praha 5:2
  • HC Sparta Praha – HC Vítkovice Ridera 2:4
  • HC Sparta Praha – HC Olomouc 2:3sn
  • Bílí Tygři Liberec – HC Sparta Praha 5:2

Rozhovor s Mikulášem Odehnalem:

Jak hodnotíš turnaj v Pardubicích?
Turnaj nám výsledkově příliš nevyšel. Neproměňovali jsme své šance, málo jsme stříleli. Myslím si, že nám celkově scházelo i trochu štěstíčka, které je v hokeji důležité.

Co dalšího nám chybělo k lepšímu výsledku?
Určitě jsme se měli více tlačit do střelby, zodpovědněji bránit a více bruslit. Nehráli jsme do těla a bohužel jsme udělali hodně zbytečných faulů. To nás stálo lepší výsledek.

Čeká tě první sezona v juniorce. Jak se těšíš?
Moc. Budu první rok v juniorce, je to pro mě velká výzva. Těším se. Bude to zároveň obrovská zkušenost směrem do budoucna, za kterou jsem strašně rád.

Už ses zabydlel v nejstarší mládežnické kategorii?
Ano. V týmu jsem se usadil už v rámci suché přípravy. Se svými spoluhráči se známe už odmalička, jsme výborná parta.

Kdo ti ze starších, zkušenějších spoluhráčů nejvíce pomáhá?
Je těžké vypíchnout konkrétní jména. Myslím si, že všichni starší hráči nám mladším pomáhají. Chceme být dobrá parta, abychom mohli v sezoně pomýšlet na úspěch.

Už víš, jaká bude tvoje role v týmu?
Zatím ještě netuším. Tohle nechám na trenérech, jakou roli mi v týmu přidělí. Věřím, že budu platným hráčem pro náš tým.

Jaký vás čeká další program?
Teď nás čekají dva dny volna, odpočineme si a nabereme síly. Kondiční trenéři nám připraví individuální tréninky v posilovně. Poté pojedeme podle našeho plánu. Čeká nás spousta práce, věřím, že budeme na sezonu dobře připraveni.

Konečné pořadí:

1. HC Vítkovice Ridera 10 bodů
2. HC Dynamo Pardubice 9 bodů
3. HC Olomouc 7 bodů
4. Bílí Tygři Liberec 3 body
5. HC Sparta Praha 1 bod

×
Dnes v 12:30 | Dor.
HC Sparta Praha
HC VERVA Litvínov
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Forman: Bod navíc jsme si zasloužili

PCE - SPA 2:3sn - Vítězná bitva gólmanů!

Soutěž s Fortunou o 100 podepsaných dresů

JUN: SPA - MBL 4:6 - První domácí porážka v sezoně