25. 3. 2023 Marek Táborský

Uplatnili jsme opci na šestici hráčů!

I v následující sezoně bude v našem klubu působit šestice mladých hráčů, kteří se postupně začínají prosazovat v A-týmu. Sparta uplatnila opci na kontrakt s Ostapem Safinen, Michaelem Krutilem, Petrem Hauserem, Tomášem Tomkem, Michalem Vitouchem a Ondřejem Hrabikem.

"Práce s hráči, kteří prošli naší akademií, je pro nás zásadní. Doufám, že se do áčka bude probojovávat čím dál více hráčů se vztahem k našemu klubu," říká sportovní manažer Jaroslav Hlinka, rovněž odchovanec Sparty.

Ostap Safin odstartoval gólem čtvrtfinálovou sérii, v základní části navíc nasbíral někdejší český mládežnický reprezentant 41 startů za áčko, v nichž si připsal solidních třináct bodů. "Ostap se prezentoval nejen slušnou produktivitou, ale také svým důrazem na ledě. Věřím, že v příští sezoně bude jeho role v týmu ještě znatelnější," předvídá sportovní ředitel Petr Ton.

Do A-týmu se postupně probojovává také obránce Michael Krutil, který se do Sparty vrátil ze švédského Växjö a předchozí americké štace, kdy působil na farmě Chicaga Blackhawks. "Ve svých dvaceti letech musí především sbírat zkušenosti mezi dospělými. Michael má velký talent a je na něm a na nás, jak se ho povede dál rozvíjet," říká Jaroslav Hlinka o obránci, který letos naskočil do sedmnácti extraligových duelů.

Podobný případ je i Tomáš Tomek, s nímž klub rovněž prodloužil spolupráci. "Tomáš je velký talent, který na sobě dál pracuje. Pod trenérem Hořavou může vyrůst ve stabilního obránce našeho kádru," myslí si Petr Ton.

Sparta uplatnili opci na následující dvě sezony také s nadaným Petrem Hauserem. Důležitý člen reprezentačního výběru do dvaceti let získal na letošním mistrovství světa stříbrné medaile. "Petr roste ve vynikajícího hokejistu. Už letos několikrát nastoupil za áčko, nyní se mu skvěle daří v juniorce a zahrál si také vydatnou porci zápasů Sokolově. Má velké předpoklady," slibuje si Petr Ton.

S velkou pravděpodobností se v budoucích sezonách budeme čím dál častěji setkávat v O2 areně s bratrským dueem Vitouchů. Zatímco David podepsal již dříve kontrakt na následující dvě sezony, Sparta uplatnila opci i na jeho bratra Michala. "Letošní sezonu strávil především v naší juniorce, kde je jedním z lídrů týmu. Za dospělé získával zkušenosti v Litoměřicích a desetkrát byl na soupisce našeho A-týmu. Rozhodně má v sobě talent a na ledě dokáže být navíc velice důrazným hráčem," vyjmenovává přednosti Jaroslav Hlinka.


Nejmladším hráčem, na kterého nyní Sparta uplatnila opci, je teprve osmnáctiletý Ondřej Hrabík. V dresu A-týmu se letos představil během předsezonní přípravy, za muže odehrál i pět zápasů v Sokolově. "Ondra předváděl skvělé výkony v juniorce, kde zaznamenal přes padesát bodů. Když bude dál tvrdě pracovat, může pomýšlet na místo v áčku," věří Petr Ton.


AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Gross: Bylo pro mě důležité, aby Miloš zůstal

Herní přípravu odstartujeme v srpnu

Kondiční kouč Ježek: Prostředí je parádní!

Sparta si pojistila nadějné mladíky