29. 4. 2013 HC Sparta

V dresu Sparty končí i Milam a Tenkrát

Ještě před zveřejněním posil, které proběhne 1. května, hlásí Sparta jména dalších hráčů, s nimiž se nedohodla na pokračování spolupráce. Jedná se o obránce Troye Milama a útočníka Petra Tenkráta. Oba tedy v holešovickém klubu po dvouletém angažmá končí.

Oba hráči se připojují k seznamu, který klub zveřejnil začátkem dubna. Tehdy již bylo jasné, že další spolupráce nebude pokračovat s brankářem Markem Pincem, obránci Janem Hanzlíkem a Angelem Krstevem a útočníky Michalem Brošem, Sachou Treillem a Adamem Lapšanským. Nyní přibývají jména Troy Milam a Petr Tenkrát. „Po úvaze s trenérem a šéfem sportovního úseku Holdingu Praha jsme se rozhodli, že obránci Milamovi novou smlouvu nenabídneme,“ vysvětluje sportovní manažer Patrik Martinec rozhodnutí, na němž se podíleli Josef Jandač a Rašíd Chabibulin.

U Petra Tenkráta byla situace jiná a Sparta o jeho služby stála. S reprezentačním útočníkem se však nakonec nedohodla na podmínkách smlouvy. „Nabízeli jsme Petrovi vylepšenou smlouvu v délce jednoho až dvou let. Ovšem Petr nám oznámil, že upřednostní nabídku z jiného klubu, která je dlouhodobější. Mrzí nás to, ale nezbývá nám nic jiného, než jeho rozhodnutí respektovat,“ říká Martinec. Podrobná fakta o posílení kádru o nové hráče se objeví na webu 1. května.

×
Dnes v 15:30 | Muži
HC VERVA Litvínov
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sparta zakončí venkovní sérii v Litvínově

Machovský: Hráli jsme to, co po nás Uwe chtěl

KVA - SPA 1:4 - Proti Energii znovu tři body

Sparta vzdává hold padlým hrdinům