26. 11. 2014 HC Sparta

Ve čtvrtek třetí darování Sparťanské krve

Již potřetí a v tomto ročníku akce "Sparťanská krev" naposledy mohou sparťanští příznivci darovat krev společně s hráči A-týmu! Ve čtvrtek 27. listopadu od 7:30 hodin se bude na transfuzním oddělení Všeobecné fakultní nemocnice na Karlově náměstí konat závěrečné darování sparťanské krve. Sparťanský tým budou tentokrát reprezentovat Zdeněk Bahenský, Lukáš Klimek a Jan Švrček.

Jak darovat sparťanskou krev?

Dárcem může být každý, kdo je zdravotně způsobilý, váží min. 50 kilogramů a je mu mezi 18 až 65 lety. Během jednoho odběru člověk daruje asi 470 ml krve. Muži mohou darovat 4x do roka, ženy pouze třikrát. Světový den dárců krve připadá na 14. června.

Kdy: 7., 13. a 27. listopadu 2014 od 7:30 hodin (odběrné místo je otevřeno do 12:00 hodin, v 11:45 hodin je registrován poslední dárce, v 11:00 končí příjem prvodárců)

Kde: Fakultní transfuzní oddělení Všeobecné fakultní nemocnice na Karlově náměstí. Vstup do nemocnice se nachází nad zastávkou U Nemocnice (vedle lékárny), projdete kolem vrátnice do areálu, po schodech nahoru, doprava do průjezdu, za průjezdem opět doprava. V areálu se bude nacházet značení. Aktuální potřebu jednotlivých krevních skupin najdete ZDE. Na webu VFN najdete také všeobecné informace pro dárce krve a odpovědi na časté dotazy.

Co s sebou: doklad totožnosti s fotografií (občanský nebo řidičský průkaz, cestovní pas, zbrojní pas), doklad o zdravotním pojištění platném v České Republice, ráno posnídat netučné jídlo (rohlík, džem, med, ovoce, ...), před odběrem vypít minimálně 0,5 l tekutin (minerálka, voda, džus, ...).

Kdo bude při tom: Na každé odběrové akci budou přítomni hráči A-týmu Sparty, zástupci sparťanských legend, sparťanské Prague Stars Cheerleaders, maskot Sparťák i zástupci sparťanského FanClubu.

Dárky pro dárce: Každý dárce získá voucher na dvě vstupenky na zápas 26. extraligového kola HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec, který se hraje v neděli 30. listopadu 2014 od 17:00 hodin. Navíc obdrží speciální sparťanskou placku pro dárce, týmový plakát, dárkový voucher do obchodního domu Van Graaf a samozřejmě také občerstvení.

Zápas věnovaný Sparťanské krvi: Dárcům krve je letos věnován zápas s Třincem, při kterém se můžete těšit na speciální program. Sparta odmění i ty, kteří darovali krev jindy než při odběru během akce Sparťanská krev. Každý, kdo přijde na zápas s Třincem a prokáže, že daroval v letošním roce krev, obdrží jednu vstupenku zdarma.

Sparta podporuje i dárcovství kostní dřeně

Produkty Sparťanská krev

Stejně jako v minulých sezónách je ve fanshopu v prodeji od 10.11. speciální kolekce Sparťanská krev, kdy výtěžek z prodeje těchto produktů bude věnován na podporu dárcovství krve. Fanoušci se mohou těšit na speciální tričko, kšiltovku, náramek, puk, hrneček a placku.

Odměna za darování ve fanshopu: Pro všechny dárce jsme připravili ve fanshopu speciální akci , a to slevu 10% na celý nákup. Slevu obdržíte po předložení dárkového voucheru a vztahuje se na nezlevněné produkty. Akci je možné využít do 30.11.2014.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Konečný & Slavíček: Starší hráči nám pomohli

Kudrna: Kabina mi chybí, těším se zpátky

Machovský: Konkurence nás posouvá dál

Permanentky na novou sezonu v prodeji!