5. 4. 2007 Vojtěch Gibiš

Viděl jsem puk za čarou, tvrdí Podlešák

V jednatřicáté minutě, po akci Jaroslav Hlinky a střelce Martina Podlešáka se ocitl puk v brance. Zatímco se čtyřiadvacetiletý forvard radoval z vedení Sparty 3:1, jeli se rozhodčí poradit s kolegou u videa. Ten po několika minutách branku uznal. Regulérnost gólu ale zpochybnil trenér Pardubic Říha na pozápasové tiskové konferenci.
V jednatřicáté minutě jste vstřelil branku. Zpočátku to vypadalo, že stačí puk jen zasunout do prázdné branky, ale vy jste si situaci řádně zkomplikoval. Co se stalo?
Jel jsem ve dvojici s Hlínou, nahrál jsem mu a vůbec jsem nečekal, že mi to dá zpátky. Nebyl jsem na ten puk vůbec připravený, tak jsem do něj jen bouchnul. Puk se nějak dostal do branky, zase jsem měl po dlouhé době trochu štěstí.

O platnosti branky musel rozhodnout až videorozhodčí. Věděl jste hned, že bude gól uznán?
Viděl jsem puk za brankovou čarou, nevím, proč vůbec volali videorozhodčího. Stál jsem za brankou a puk jsem viděl v brance.

Trenér Říha ale na tiskové konferenci zpochybnil regulérnost vaší branky. Podle něj nebyl puk celým objemem za brankovou čarou...
Tak ať se podívá na video.

On právě tvrdil, že se na něj díval…
Já jsem viděl puk v brance, měl jsem ho před očima.

Po polovině zápasu jste vedli 4:1, ale pak se Pardubice dvěma slepenými góly dostaly do zápasu. Co se stalo?
Dostali jsme nejdříve při jejich přesilovce jeden hloupý gól, pak tam ještě padl náhodný Mrázkův gól od modré čáry. Naštěstí jsme zápas ve třetí třetině urvali.

V téhle sérii padlo už několik laciných a náhodných gólů. Proč?
Asi se přiklání štěstíčko k tomu, kdo chce více vyhrát. A to my chceme moc, jdeme štěstí naproti.

Před finále se mluvilo o tom, že budou dominovat brankáři a obrany. Přitom padlo ve dvou zápasech sedmnáct branek…
Možná je to tím, že oba týmy mají dobré střelce. Navíc oba týmy využívají dost přesilovek. V celé sezoně rozhodovaly přesilovky a nejinak je tomu i ve finále.

V play off jste byl až do dneška bez bodu. Byl jste hodně nervózní, že se nemůžete prosadit?
Nebyl, proč být nervózní. Hokej je týmový sport a mě jde o úspěch týmu. Na nějaké osobní statistiky nebo úspěchy nehledím, je to pro mě až druhořadé. Prvořadý je pro mě tým – bylo tomu tak vždy a bude tomu tak pořád.

Přeci jenom jste vstřelil druhou branku ve Spartě. Jak dlouho budete usínat?
Dám si prášek na spaní a usnu. (smích)

Vaši spoluhráči říkali, že místo prášků ale spíše zvolí jedno nebo dvě pivka…
U mě to bohužel nefunguje. Mě “zabije“ ten prášek.

Během semifinále jste toho kvůli zranění moc nenahrál. Jak jste na tom fyzicky?
Díky tomu jsem si dost odpočinul, sil mám dost. Třísla taky drží.

Uvědomujete si už, že stačí potvrdit domácí neporazitelnost a jste mistři?
Je to ještě daleko. Hraje se na čtyři vítězné zápasy, my jsme zatím získali jen dva. Pokud bychom doma dvakrát vyhráli, byli bychom hrozně rádi. Vždyť Pardubice mají výborný tým.

Jiří Zelenka nakoupil na domácí zápasy dvě stovky vstupenek. Kolik jste jich nakoupil vy?
Myslím, že devětatřicet. Pět pro mojí rodinu a zbytek pro kamarády.

Do dalšího zápasu vám zbývají dva dny. Jak je strávíte?
Máme normálně trénink, takže dopoledne strávím na zimáku. Odpoledne budu buď s přítelkyní nebo s rodiči. Večer si pak pustím nějaký film nebo půjdu kina.