23. 1. 2022 Petr Pavlík

Voženílek: Porážka je frustrující, musíme zabrat!

DANIEL VOŽENÍLEK v duelu proti Kladnu obstaral úvodní gól, když vstřelil svou premiérovou trefu ve sparťanském dresu. Ani jeho branka však porážku s Kladnem neodvrátila. „Bylo to pro nás těžké, měli jsme hodně šancí. V poslední době se trochu střelecky trápíme, o to víc je porážka frustrující,“ komentoval autor prvního gólu.

Bylo složité naskočit po několikadenní karanténě do ostrého zápasu?
Bylo to pro nás těžké. Sešli jsme se ráno před zápasem, ale na to se rozhodně nemůžeme vymlouvat. Karanténní opatření muselo dodržovat v minulosti už několik týmů. Víme, jak koronavirus v extralize řádil.

Jak jste strávili čas v karanténě? Na čem jste pracovali?
Kluci dostali od kondičního trenéra individuální pokyny. Myslím si, že jsme se s nastalou situací vypořádali velmi dobře. Pořád jsme byli na dálku v kontaktu. Jsem rád, že můžeme být zase spolu a hrát zápasy.

V utkání s Kladnem jsme neproměnili spoustu gólových příležitostí, v čem byl největší problém?
Těžko říct, bohužel se v tom plácáme pořád dokola. Měli jsme hodně šancí, naši hráči z první formace se mohli několikrát prosadit. Byli jsme po většinu zápasu lepší, bohužel jsme se nebyli schopni častěji prosazovat. V poslední době se trochu střelecky trápíme, o to víc je porážka frustrující.

Kladenský brankář pochytal v průběhu utkání spoustu našich střel, byl jejich nejlepší hráč?
Chytal výborně, má svoji kvalitu. Ví o něm celá soutěž. V některých momentech jsme ho už překonali, byli jsme blízko. Máme na sobě deku, ale věřím, že máme kvalitní tým na to, abychom podobné zápasy zvládli dotáhnout do úspěšného konce.

Sehrály velkou roli i přesilové hry?
Je to tak. Myslím si ale, že jsme pro změnu své přesilovky nesehráli vůbec špatně. Bohužel jsme v nich měli smůlu. Když jsme se dostali do dobré šance v útočném pásmu, jejich gólman nám střely pochytal. Inkasované góly v oslabení nás stály vítězství.

V první třetině jsi nás poslal svým premiérovým gólem v dresu Sparty do vedení. Je pro tebe vstřelená branka malá útěcha?
Opravdu jen velmi malá. Na druhou stranu jsem samozřejmě rád, že jsem se konečně prosadil. Gól mě potěšil, i když byl trochu šťastnější. Každý gól se počítá. Nejvíc mě ale mrzí to, že jsme jako tým nevyhráli.

Další zápas hrajeme už v úterý proti Litvínovu. Je pro vás lepší hrát zápasy v nabitém programu?
Určitě. Těšíme se, až budou zápasy pravidelnější. V posledních dnech jsme prožili utahané období, kolem nového roku jsme měli pauzu a nyní znovu. Snad bude zápasů co nejvíc. Máme šanci na to, abychom porážky odčinili. Týmy bojují o každý bod, věřím, že se dobře připravíme.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Doležal opět opouští Spartu, vrací se do Motoru

Možní soupeři v CHL: staří známí i čeští hráči

Sparta se zúčastní Spengler Cupu

​Daniel Přibyl bude pokračovat ve Spartě