27. 11. 2021 Petr Pavlík

Vracíme se domů, přijede Liberec!

Doma je doma! Sparťané se po dlouhé sérii zápasů na venkovních kluzištích vrací zpět mezi své mantinely, kde v neděli od 15.00 hodin budou hostit Liberec! Náš tým bude chtít v duelu s Tygry navázat na předchozí počínání v Hradci Králové, kde nastřílel osm gólů. Bitvu dvou sousedů v tabulce můžete sledovat v přímém přenosu na Hokejka TV.

Zápasy pouze pro držitele permanentek

Na nejbližší zápasy do 26. prosince může kvůli opětovnému vyhlášení nouzového stavu kvůli epidemii COVID-19 pouze prvních 1000 přihlášených osob. Sparta se rozhodla upřednostnit ke vstupu své permanentkáře a klubové partnery. Žádáme držitele permanentek, aby si před každým zápasem zažádali o vstup na jednotlivá utkání. Postup naleznete na našich webových stránkách.

Nadále platí bezpečnostní pravidla, která umožňují vstup do areny pouze lidem s ukončeným očkováním nebo certifikátem o prodělání nemoci v posledních 180 dnech. Na zápasech budeme striktně vyžadovat dodržování bezpečnostních opatření, zejména nošení respirátorů na dýchacích cestách každého diváka. V případě nedodržení pravidel může být účastník zápasu vykázán z areny. Opatření Vlády ČR dočasně ruší sektor na stání. Kvůli omezené kapacitě se pak nepočítá se sektorem hostujících fanoušků.

Hattrick Chlapíka pomohl skolit Hradec!

Sparťané mají za sebou gólově úspěšné utkání na ledě v Hradci Králové. Náš tým na východě Čech sice ztratil jednobrankové vedení na konci první části, ale zejména po čtyřgólovém představení ve druhé třetině odskočil svému soupeři na rozdíl více branek a po zásluze zvítězil vysoko 8:3. Dva góly zaznamenal sparťanský kapitán Michal Řepík a hattrickem se blýskl útočník Filip Chlapík, který ke třem vstřeleným gólům přidal dvě asistence.

“Do Hradce jsme přijeli vyhrát. Všichni kluci dali do zápasu maximum. Osm gólů je pro nás třešnička na dortu,“ komentoval bezprostředně po skončení duelu útočník Filip Chlapík. Do utkání v Hradci Králové měl po pětileté pauze nastoupit útočník Daniel Přibyl, který však kvůli nevolnosti nakonec vynechal zápas a sparťané hráli na jedenáct útočníků.

Přišli za námi trenéři těsně před začátkem zápasu, že Příba do zápasu nezasáhne, detaily bohužel nevím. V utkání jsme hráli na jedenáct útočníků. Příba je po celou dobu s námi, je plnohodnotnou součástí sparťanské kabiny. Nikdy se nestalo, že by ho kluci nevzali mezi sebe. Je neuvěřitelné, čím vším si musel projít. Mám k němu obrovský respekt,“ smeká před velkým sparťanským srdcařem útočník Chlapík.

Tygři přetlačili Plzeň a uspěli podruhé v řadě

Navzdory velkým předsezonním ambicím svěřenci Patrika Augusty zatím neprožívají příliš vydařený ročník, ale nutno podotknout, že v poslední době se liberecká mašina herně zvedla. Z posledních devíti utkání Liberec zvládl v šesti případech zvítězit! Naposledy Tygři uspěli nad plzeňskou Škodovkou v domácím prostředí 4:2. Dvěma góly se prezentoval zkušený útočník Tomáš Filippi, jenž zaznamenal svou devátou, respektive desátou branku v probíhající sezoně.

Mezi úspěšné střelce se zapsal i liberecký tvrďák Jaroslav Vlach, jenž v první třetině vyrovnával skóre a jeho tým vzápětí gólem Dávida Grígera odskočil do vedení. Dali jsme dvě rychlé branky. Do šatny jsme šli s vedením. Zvedlo nám to sebevědomí. I díky tomu jsme třetí třetinu odehráli velmi dobře,“ kvitoval liberecký střelec, který po zápase připomněl, že absentovali největší liberečtí tahouni. „Chybí nám rozdíloví hráči, musíme se více semknout a hrát bojovně jeden za druhého,“ nabádá.

Velkou bitvu na severu Čech ovládla Sparta

Náš tým v třaskavém duelu na libereckém ledě uspěl 3:2 v samostatných nájezdech! Naši hokejisté v utkání s Tygry dvakrát vedli o jednu branku, ale domácí pokaždé vyrovnali. Urputnou bitvu, které přihlíželo téměř šest tisíc diváků, musely rozhodnout až samostatné nájezdy a v nich byli sparťané šikovnější. Rozdílovou trefu měl na svědomí kapitán Michal Řepík, který svým gólem rozhodl o sparťanském vítězství.

Věděli jste, že…

V posledních třech vzájemných duelech s Libercem, kdy muselo určit vítěze prodloužení či až samostatné nájezdy, náš tým uspěl ve všech třech případech! Sparťané na jaře roku 2021 zdramatizovali vývoj semifinálové série shodně dvěma výhrami 3:2 v prodloužení a v aktuálním ročníku přetlačili ve zmiňovaném utkání Liberec 3:2 v samostatných nájezdech.

×
Dnes v 17:00 | Jun.
HC VÍTKOVICE RIDERA
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Rezervace míst na zápasy s Kladnem a Litvínovem

Tým musí do karantény, dva zápasy se odkládají

Hrabal & Krbeček: Konkurence nás posouvá dál

Nový Sparta Magazine v prodeji!