9. 12. 2022 spolupráce s iSport.cz

Wallson: Proč Sparta? Kvůli šimrání v žaludku

Sparta nebyla jediný tým, který měl o Hanse Wallsona eminentní zájem. Na stole měl nabídky ze Švýcarska i domácího Švédska. V rodné zemi vyhrál dva tituly, třikrát byl vyhlášen nejlepším trenérem nejvyšší soutěže. Hledal výzvu, chtěl zkusit cosi nového. Nakonec si Hans Wallson vybral právě nás. „Rozhodl můj vnitřní pocit,“ popisuje 56letý Seveřan ve velkém rozhovoru pro deník Sport a web iSport.cz.

Jaké jsou první týdny v novém klubu, městě i zemi?
Zatím je všechno skvělé! Vážně si nemůžu na nic stěžovat. Hokejově se nám daří, máme opravdu vynikající trenérský tým, výborní lidé. Líbí se mi i hráčský kádr, všichni pracují na maximum. Vlastně mám jen jednu negativní věc.

A to?
Doprava, která je v Praze fakt hrozná. Vlastně pořád tu jsou nějaké zácpy. Dostat se někam autem trvá strašně dlouho. Jsem chlap z malého švédského městečka, kde za den projede pár aut. Tohle vůbec neznám.

Co dalšího vás překvapilo?
Že jsou tady všechny nápisy pouze v češtině. Ve Švédsku, ale i v Curychu, kde jsem trénoval, je skoro všechno kromě národního jazyku taky v angličtině. Musím se učit, ale čeština je sakra těžký jazyk. Zatím se šprtám hlavně přezdívky hráčů, jak je správně vyslovovat. Je to zábava. Naprostá většina kluků naštěstí umí dobře anglicky, takže v komunikaci problém není. Hokejový jazyk je navíc všude stejný.

Byl jste někdy předtím v Praze?
Jen jednou na skok, když jsme se Spartou hráli Ligu mistrů a já vedl Skelleftea. Byli jsme tu o den dřív, zašli jsme se podívat na takové náměstí se starodávnými hodinami.

Staroměstské náměstí.
Přesně! To je ono. Víc toho o Praze zatím asi nevím.

A co víte o Spartě?
Že je to největší hokejová organizace v zemi. Tradičná značka, která má velký zvuk i v zahraničí. Spartu si pamatuju už z dob, kdy jsem byl dítě. Je pro mě opravdu vzrušující, že tu teď můžu být. Velká čest nosit na sobě tohle logo. (ukazuje na rudé esko na bundě)

Kompletní rozhovor s Hansem Wallsonem si přečtěte na webu iSport.cz, který si speciálně pro sparťany připravil akční nabídku. S kódem ISPORTWALLSON získáte PREMIUM+ předplatné za 1 Kč na 3 měsíce!

Co dalšího v rozhovoru s Hansem Wallsonem najdete?
Co má společného s Milošem Hořavou? Co podle něj stojí za povstáním Sparty? Proč je pro něj férovost nejdůležitější vlastností? A proč na něj útočili vlastní fanoušci v Björklövenu?

Němeček: Jsem pyšnej, jak jsme zareagovali

SPA - KVA 6:3 - Velký obrat a hattrick kapitána!

Z hokeje na fotbal! Užijte si neděli se Spartou

Bezhotovostní zápasy na Spartě