20. 9. 2011 Tomáš Zatloukal

Yorick Treille: Měli bychom hrát více do těla

Francouzský útočník Yorick Treille zařídil pro Spartu pěkným gólem bod za remízu 2:2 po normální hrací době. Holešovičtí nakonec před domácím publikem padli po střele Daniela Špačka ve čtvrté minutě prodloužení, přesto se nemusejí za svůj výkon stydět. Především ve druhé třetině předváděli výtečný hokej.

„První třetina se nám vůbec nepovedla, soupeř nás přehrál a výsledkem bylo skóre 2:0 pro hosty. Myslím, že v té druhé jsme hráli výborně, dřeli jsme a odměnou nám byly dvě vstřelené branky. Během třetího dějství žádný gól nepadl, přestože jsme měli k dispozici řadu přesilovek, nepodařilo se nám skórovat. Měli jsme dát pár branek, ale dnes to nevyšlo. Takový je hokej,” přiblížil Yorick průběh vyrovnaného zápasu. Jeden ze dvou úspěšných střelců Sparty se prosadil zkraje devětatřicáté minuty chytrým blafákem. „Výbornou práci odvedl při mém gólu Radek Philipp, který zavezl kotouč do pásma. Dostal jsem skvělou přihrávku od Tomáše Rachůnka. Snažil jsem se udělat rychlou kličku a vyšlo to,” popisoval hezký moment.

Yorick Treille

Treille rozdal proti Liberci i několik tvrdých hitů, jeho důrazná hra ovšem zůstala poněkud skryta za dvěma vzájemnými konflikty mezi Petrem Nedvědem a Troyem Milamem. Nejprve si kapitán Bílých Tygrů počíhal na amerického beka za klecí Tomáše Pöpperleho a mimo hru ho zezadu srazil na mantinel. O pár minut později se Milam Nedvědovi pomstil, když ho férově trefil tělem, a rozjásal tak sparťanské fanoušky. „Ty zákroky jsem neviděl, těžko k tomu můžu něco říct. Ale obecně se hrálo hodně tvrdě. Myslím si, že bychom měli hrát do těla ještě více než dnes. Fyzickou hrou si totiž můžeme vynutit soupeřovu ztrátu kotouče,” myslí si rodák z Cannes.

Yorick se musel tentokráte obejít bez nacvičené spolupráce se svým bratrem Sachou, mladšího ze sourozenecké dvojice trápí podle Yorickových slov “drobné zranění v dolní části těla.” Sachovo místo na křídle třetí formace zaujal již zmíněný Tomáš Rachůnek. „Hrálo se mi s ním výborně. Je hodně mladý a opravdu tvrdě maká. Snažili jsme se hrát jednoduše. Tomáš roste ve velice kvalitního hokejistu,” pochválil dvacetiletého štírka o jedenáct let starší forvard. Sparta se dočkala v domácím prostředí prvního bodu v sezóně, jaký je klíč k zisku premiérového vítězství? „Musíme se držet našeho herního stylu a hrát jako tým. Je potřeba se semknout,” uzavřel rozhovor usměvavý útočník.

×
Dnes v 12:00 | Jun.
HC Olomouc
HC Sparta Praha
×
Dnes v 12:00 | Dor.
HC Slavia Praha
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Zápasy na HokejkaTV pro permanentkáře zdarma

Junioři pokračují dvojduelem na Moravě

Utkání v Karlových Varech bylo odloženo

Poděkování Barbory Snopkové Haberové fanouškům