1. 5. 2010 Tisková zpráva

Yorick Treille útočnou posilou Sparty!

Hokejová Sparta získala do své ofenzivní řady Yoricka Treilleho. Devětadvacetiletý útočník francouzské národnosti podepsal v Holešovicích jednoletou smlouvu. „Snažíme se v našem kádru zvýšit fyzické parametry a Yorick je přesně tím typem hráče. Ve Vítkovicích letos odehrál výborně play-off a jako za cizince za něj nemusíme platit žádnou tabulkovou hodnotu,“ uvedl Petr Bříza, generální manažer Sparty.

YORICK TREILLE
Francouzský reprezentant Yorick Treille bude v příští sezoně hájit barvy pražské Sparty.

Yorick Treille se s českou extraligou seznámil během dvouletého působení ve Vítkovicích. Dalším jeho působištěm bude česká metropole, konkrétně klub z pražských Holešovic.

„Po příchodu Radka Smoleňáka je Yorick Treiile dalším hráčem, které jsem do kádru chtěl. Tedy důrazný, poctivý, platný v oslabení a velice odolný. Nebývá totiž zraněný ani nemocný. Navíc je to už zkušený hokejista a francouzský reprezentant,“ řekl Miloš Holaň, trenér Sparty.

„Osobně jsem s ním mluvil v Ostravě a on vyjádřil přání hrát za Spartu, což je důležité. Má přítelkyni, se kterou chtějí žít v Praze. Pohoda v soukromí by měla přispět také k jeho dobrým výkonům na ledě,“ sdělil dále Miloš Holaň, spolu s kolegou Davidem Volkem lodivod sparťanského týmu.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Jaroslav Šíma – krev a srdce Sparty

Zemřel Jaroslav Šíma, člen Klubu legend

Tomáš Dvořák prodloužil kontrakt ve Spartě

Aukce dresů Sparta vzdává #HOLD2020