27. 11. 2011 Lucie Strouhová

Zápas jsme si užívali, v závěru při nás ale stálo štěstí, ví Ivan Rachůnek

Sparta na ledě Litvínova vybojovala páté vítězství v řadě na ledě soupeře a vyhoupla se zpět do čela extraligové tabulky. Jedním z nejaktivnějších forvardů hostů byl Ivan Rachůnek, jenž pálil na Fraňka šestkrát a byl u vyložených příležitostí Pražanů.

Svěřenci trenéra Jandače přijeli na zimní stadion Ivana Hlinky pro další bodový zisk, který by je přiblížil samotnému vrcholu extraligového pořadí. „Věděli jsme, že Litvínov doma hraje aktivně a útočně. Připravovali jsme se na to, i když nějaké protiútoky se nám eliminovat nepodařilo, ale důležité bylo, že jsme zápas zvládli dovést do vítězného konce,“ ulevil si těsně po střetnutí třicetiletý křídelník první formace.

IVAN RACHŮNEK

„Dvě třetiny jsme byli lepším týmem a vytvořili jsme si hodně šancí,“ pokračoval starší ze sourozeneckého dua Rachůnků. Právě Ivan měl na holi během šedesáti minut několik střeleckých příležitostí, z toho dvě z řad stoprocentních. „Chybělo mi štěstí. Jednou jsem trefil tyčku a podruhé mi to Franěk vyškrábl na poslední chvíli. Dneska nás to s Michalem vyloženě bavilo, vyhověli jsme si a vymysleli dobré příležitosti. Můžeme na tom stavět v dalších zápasech. V Litvínově jsme se neprosadili, příště to může být lepší,“ věří zlínský odchovanec.

V závěru utkání ale bylo hostům pořádně horko. Domácí mužstvo uzamklo ve snaze vyrovnat Pražany před brankářem Pöpperlem, a ten se musel činit. Nejdříve lapil vyloženou šanci Trávníčkovi, následně zvonila za jeho zády tyčka. „Tak jak stálo štěstí při domácích v průběhu zápasu, tak se k nám otočilo čelem v samém závěru. Miska vah se štěstím byla vyrovnaná,“ pousmál se dobře naladěný útočník.

V Litvínově Sparta vybojovala již páté utkání s tříbodovým ziskem na ledě soupeře v řadě. Mimo domácí kluziště se sparťanské družině daří o poznání lépe než pod střechou Tesla Areny. „Zatím jsme toho doma moc neodehráli. Snažíme se ale tvořit hru i venku, nejezdíme jenom bránit. Naopak hrajeme aktivní a celoplošný hokej neustále, jen je shoda náhod, že více se nám daří získat body venku,“ myslí si.

Už v úterý nejvyšší domácí soutěž pokračuje, v Holešovicích se vše chystá na velké derby. Přijede Slavia, velký rival. „Zažil jsem zatím jen jedno derby na Slavii, tak jsem zvědavý, jaké bude to domácí. Čeká mě velká premiéra,“ těší se člen širšího reprezentačního mužstva. „Přál bych si, aby přišlo co nejvíce lidí a byla parádní atmosféra,“ uzavřel skromně Ivan Rachůnek.