29. 7. 2019 Petr Pavlík

Zázemí v Kadani je špičkové, chválí sparťané

V následující sezoně budeme nově spolupracovat s prvoligovou Kadaní, s níž jsme podepsali dohodu na začátku minulého týdne. S Trhači už začala trénovat pětice nadějných sparťanských juniorů a trenér Tomáš Hamara. První dojmy jsou oboustranně výborné. Cíl je pro oba kluby jasný: kvalitní rozvoj mladých talentů a zároveň zvýšení prestiže kadaňského hokeje na profesionální úrovni.

Spolupráce Sparty s Kadaní

Dohoda mezi oběma kluby zahrnuje práci s mladými ročníky sparťanské akademie. Tito hráči v současnosti svým věkem balancují mezi mládeží a dospělým hokejem. Angažmá první lize jim má pomoct v hokejovém růstu a usnadnit jim přístup profesionálnímu hokeji.


Sportovní oddělení Pražanů chce touto cestou rozvíjet u svých mladých nadějí jejich hokejový potenciál a v prvé řadě je co nejlépe připravit pro vrcholový hokej. V současné době je již jasno o prvních hráčích, kteří poputují na klubovou farmu Formou střídavých startů se stěhují brankář Adam Wolf, obránci Daniel Poizl, Jan Klodner, František Gajdoš a útočník Patrik Prymula.

Naši mladí hráči si v Kadani zahrají seniorský hokej a získají cenné zkušenosti, které pak mohou zúročit ve sparťanském dresu.
Barbora Snopková Haberová

Brankář, tři obránci a jeden útočník. Takový je prozatímní výčet posil, který se aktuálně zastavil na čísle pět. Seznam hráčů, kteří se mají v nejbližší době zapojit do přípravy s Kadaní, se však podle slov sportovního manažera klubu Petra Klímy rozroste o další jména. Sparťanská kolonie v Kadani bude početná, navíc už v předešlé sezoně v jejím dresu nastupovali obránce Filip Eliáš a útočník Petr Maršoun. Oba v minulosti úspěšně působili ve sparťanské mládeži.


Prymula: Nabídka z Kadaně? Přišel za mnou pan Hlinka

Jedním hráčů, kteří se již zapojili do přípravy s Kadaní, je mladý útočník Patrik Prymula. Reprezentační forvard měří přes dva metry a v příští sezoně ho čeká opravdu velká výzva. V první lize dosud nehrál, okusí vyšší úroveň hokeje, než na kterou byl dosud zvyklý. „Myslím si, že hra v první lize bude úplně jiná než v juniorce. Hráči jsou mnohem rychlejší a obratnější. Navíc všichni budou více silově vybavení. Dost se těším, až si poprvé zahraju mezi dospělými. Bude to zajímavá zkušenost,“ říká.

Prymula je rád, že se nestěhuje daleko od Sparty, a těší se, že se v Kadani bude moci soustředit pouze na svoje výkony a neřešit věci okolo. „Jsem rád, že jsem tady. Budu se snažit hrát co nejlépe. Chci odvádět dobré výkony a pomáhat týmu, abychom byli co nejvíce nahoře. V Kadani máme skvělou partu a špičkové zázemí,“ pochvaluje si sparťanský odchovanec.

Mladý talent si váží své šance, kterou bude chtít v příští sezoně využít. Kromě něj se do Kadaně přesunul i bývalý trenér sparťanské mládeže Tomáš Hamara, aby dohlížel na své svěřence. „Pana Hamaru znám, hrával jsem pod ním už v mladších kategoriích, takže vím, co od něj můžu čekat. Vzájemně se známe,“ oceňuje Prymula.

Mladý šikula se navíc bude moci spolehnout na své parťáky z minulé sezony, se kterými pravidelně nastupuje už od mládí. „Je to pro mě určitě výhoda. S klukama bydlíme v jednom bytě. V celém týmu je hodně bývalých sparťanů, takže se všichni alespoň od vidění známe,“ kvituje to člen stříbrného juniorského týmu z uplynulé sezony. Jeho tým tak bude mít ve svém kádru řadu mladíků, kteří budou chtít ukázat svoje hokejové dovednosti. „Musím se předvést nejdřív tady, pak teprve můžu pomýšlet výš. Zahrát si za áčko Sparty je můj sen. Trénuju odmalinka, abych jednou mohl hrát dospělý hokej. Kdyby to bylo ve Spartě, byl bych šťastný,“ uzavírá Patrik Prymula, který včervenci oslavil své osmnácté narozeniny.


Trenér Hamara: Kluci musí vědět, do čeho jdou

Na lavičce Kadaně bude od příští sezony nově působit trenér Tomáš Hamara, kterého do funkce hlavního trenéra dosadilo vedení Sparty. „Oslovil mě sportovní ředitel Petr Ton, který mi řekl o projektu pár informací. Budu se starat o to, aby se nám všem podařilo dobře zabudovat mladé hráče mezi dospělé,“ přiblížil na začátek bývalý kouč sparťanské mládeže a pokračuje: „Věřím, že spolupráce bude fungovat a že především pomůže sparťanským klukům v dalším rozvoji. Projekt pomáhá těm hráčům, kteří si svou šanci plně zaslouží.“

Prvořadým úkolem pro trenérský štáb v Kadani bude aklimatizovat hráče a připravit je na jejich budoucí kariéru. „Hlavní je pomoct hráčům v přechodu do dospělého hokeje a dát jim do budoucna určitou míru motivace. Samozřejmě chceme, aby se kluci trvale zařadili do týmu v Kadani s tím, že by mohli časem dostat nějaký prostor v A-týmu Sparty,“ představil plány nastolené spolupráce trenér Hamara. „Důležité bude, aby byl pro kluky přechod do áčka co nejjednodušší. Musí zkrátka vědět, do čeho půjdou,“ doplňuje.

Hlavní kouč Kadaně naznačil, že v případě dostatečných zkušeností by mladí sparťané mohli naskočit za sparťanské áčko. „Nejprve se musí soustředit pouze na výkony v Kadani, poté můžou pomýšlet na další metu. Ve Spartě by posléze měli využít zkušeností, které nasbírají během angažmá v první lize,“ říká Hamara, který v minulosti působil několik sezon ve sparťanské mládeži. „Je určitě výhoda, že kluky znám ještě ze Sparty. Navzájem jsme se potkali v dorostu. Vím, jaké mají charakterové vlastnosti a co od nich můžu čekat. Myslím, že je to i opačně,“ dodává s úsměvem kadaňský trenér.

Sparťané nebudou mít o herní vytížení nouzi, což zvýší jejich snahu stát se ještě lepšími. „Kluci dostanou na ledě hodně prostoru, aby se mohli ukázat. Není to však jen o jejich hře, ale o celkovém tréninkovém procesu, který bychom měli mít v Kadani objemnější,“ zdůrazňuje trenér. „Cílem je, aby hráči mohli konkurovat dospělým, vyzrálejším hráčům. Zpočátku se musí pořádně vyhrát. Budeme klást důraz na bruslení, chceme hrát aktivně. Na hráčích vidím, že mají velkou motivaci hrát první ligu. V sezoně máme stanovené cíle, ten nejdůležitější se týká budoucnosti hráčů,“ apeluje Tomáš Hamara.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Klodner: První gól za Spartu? Skvělý pocit

SPA - PLZ 3:4p - Omlazený tým začal sezonu bodem

Forman: Věřím, že stadiony se začnou plnit

Informace o vstupenkách na hokejový pohár