4. 9. 2019 Marek Táborský

Zeleňák opouští Spartu, Voráček a Pšenička jdou hostovat

Slovenský obránce Vojtech Zeleňák se neprobojoval mezi sedmičku sparťanských beků a rozhodl se odejít do slovenské extraligy, kde bude hájit dres Košic. Na měsíční hostování pak do Mountfieldu HK odchází obránce Tomáš Voráček a do prvoligového Ústí nad Labem také útočník Tomáš Pšenička.

Vojtech Zeleňák oblékl sparťanský dres poprvé už v roce 2014, kdy se probojoval do výběru do 18 let. Do A-týmu se však probojovat nedokázal, ač odehrál letos několik přípravných utkání. „Vojtovi končil poslední rok čtyřleté smlouvy a nechtěl jít hrát na naši farmu v Kadani. Preferoval slovenskou extraligu, kde hrál loni za Zvolen, a proto jsme mu nebránili k podpisu smlouvy v Košicích,“ uvedl sportovní ředitel Petr Ton.

„Vojta má statut cizince a nebylo by moudré jej držet na pozici osmého až devátého beka. Zvlášť za předpokladu, že nám dorůstají další mladí kluci, ať už Poizl, Klodner, nebo nejmladší Krutil. Rozešli jsme se v dobrém a přejeme mu vše nejlepší do jeho budoucí kariéry,“ říká Ton.

Ve čtvrtek ráno se pak připojil do týmu Mountfield HK obránce Tomáš Voráček. "Věříme, že si Tomáš dokáže vybojovat stálé angažmá. Přejeme mu hodně štěstí," uvádí sportovní ředitel. Na měsíční hostování s možnými střídavými starty pak odchází do prvoligového Ústí nad Labem útočník Tomáš Pšenička. "Nadále s Tomášem Pšeničkou počítáme, aktuálně však pro něj bude lepší možnost pravidelného zápasového vytížení, kterého by měl mít v Ústí nad Labem dostatek," dodává Petr Ton. 

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Fanoušci na stadion! Sparta hostí Vary

Mladíci Sparty: Jak si vedou v A-týmu?

Vstupenky na přípravné zápasy v prodeji!

Thorell: Se všemi kluky se domluvím anglicky