30. 12. 2012 Robin Mana

Ztratili jsme vyhraný zápas, lituje Schwarz

P r a h a - Byla to pro něj těžká situace, protože do zápasu původně neměl vůbec zasáhnout. Defekt na brusli Michala Neuvirtha jej však poslal mezi tři tyče. První ostrý zápasový start po téměř měsíci v pozici brankářské dvojky, pro něj neskončil příliš dobře. Utkání hodnotil gólman MAREK SCHWARZ.

Jak jste se cítil, když jste musel v polovině utkání naskočit do rozjetého zápasu místo Michala Neuvirtha?
Lehké to nebylo. Jsou to sice situace, na které musí být člověk připravený, i přesto mě to ale zaskočilo, protože jsem nevěděl jestli Michal náhodou není zraněný. Ještě horší ale bylo, že jsem poměrně brzy pustil gól.

Spoluhráči vám to také příliš neulehčili, protože jste musel čelit přesilovce pět na tři...
Na to se nejde vymlouvat, jak říkám, jsou to situace na které musí být člověk připravený a mně možná chybělo více klidu. Je to škoda, jsem z toho špatný a mrzí mě to, protože jsme zbytečně ztratili v podstatě vyhraný zápas.

Marek Schwarz

Když jste střídal, věděl jste, že Michal Neuvirth už nemůže zpátky do branky?
Věděl. Viděl jsem ten prasklý nůž když Michal přijel na střídačku a bylo mi jasné, že už se do brány nevrátí. To by se to muselo někde narychlo měnit, a to by se nestíhalo.

Bylo to kvůli tomu pro Vás ještě těžší nebo jste se snažil na to nemyslet?
Většinou když takhle vystřídáte, tak tam už zůstáváte. Snažil jsem se to nějak extra neřešit, ale je možné, že díky tomu, že jsem delší dobu nechytal, chyběla mi trochu jistota. Není to úplně jednoduché, ale od toho tam člověk je.

Má člověk v hlavě nějaké myšlenky na to, že kdyby se zranil, už není na lavičce nikdo, kdo by ho nahradil?
Tak na to jsem vážně nemyslel, měl jsem jiné starosti.

Sparta v této sezoně ztratila už třetí derby a znovu až v závěru, poté co v utkání nadějně vedla. Čím si to vysvětlujete a je to pro vás o to mrzutější?
To je. My jsme sem jeli s tím, že chceme vyhrát a vrátit jim ty předchozí porážky. Navíc jsme to měli perfektně rozehrané. Ale zase jsme to nedokázali dotáhnout.

Co jste říkal na atmosféru, do hlediště si našlo cestu víc než 10 tisíc lidí?
Dnes to bylo perfektní, atmosféra skvělá. Abych řekl pravdu, ani jsem to takhle mezi svátky nečekal.

Forman: Věřím, že stadiony se začnou plnit

Horák: Snad jsem do party dobře zapadl

Vitouch: O místo v áčku budu bojovat

Informace o vstupenkách na hokejový pohár