Michal Neuvirth30

Váha
95 kg
NHL Draft
2006, Washington Capitals (34. celkově)

Posledních 5 zápasů

DatumDomácíHostéVýsledekMinStřInkZásÚspAsisTMin
nenalezeny žádné aktuální statistiky

Statistiky

Brankář Michal Neuvirth se narodil v Ústí nad Labem, kde začaly jeho první hokejové krůčky v brankovišti. V dorosteneckém věku si jeho kvalit všimla pražská Sparta a mladý gólman se stěhoval do hlavního města. Ve Spartě se stal oporou dorostu a následně i juniorů.

V roce 2006 ho jako 34. hráče v pořadí draftovali Washington Capitals a mladý brankář se před sezónou se rozhodl zkusit zámořskou juniorskou ligu a přiblížit se slavné NHL. Hned první rok v OHL sbíral týmové i osobní úspěchy, dvakrát se ocitl v All Stars týmu soutěže a stal se gólmanem s nejlepším průměrem. V roce 2008 už nastupoval v AHL za Hershey Bears, ale na začátku roku 2009 se zranil Washingtonu brankář Varlamov a Neuvirth poprvé okusil příchuť nejslavnější hokejové ligy světa.

Bývalý mládežnický reprezentant začal vítězným debutem proti Tampě Bay a šanci dostal ještě ve čtyřech utkáních. V březnu se vrátil zpět do Hershey Bears, kterým dopomohl k zisku Calder Cupu a stal se nejlepším hráčem play off. Od sezony 2009/2010 byl Neuvirth stabilním členem prvního týmu Capitals, kde si zachytal v bojích o Stanley Cup a během výlukové sezony 2012/2013 naskočil i do 24 zápasů za Spartu, odkud se vrátil do zámoří.

V dalších letech byl vyměněn do Buffala, nastupoval i za New York Islanders a před sezonou 2015/2016 se stal členem české partičky ve Philadelphii. Účastník Světového poháru 2016 nastupoval za Flyers ve čtyřech sezonách, a přestože dokázal, že má kvality na to, aby byl stabilním brankářem NHL, vinou zdravotních lapálií se jeho kariéra přibrzdila. Po operaci se ještě pokoušel získat smlouvu v Torontu, ale nakonec zvolil návrat do Česka, kde trénoval se Spartou a rozhodoval se, co bude dál. Velký bojovník na svůj obnovený comeback ve sparťanském dresu stále čeká.