Patrik Prymula

NHL Draft
nedraftován

Statistiky

Úspěšný mládežnický reprezentant udělal své první hokejové krůčky na bruslích ve třech letech v Pardubicích, když ho k hokeji přivedla babička. V pozdějších letech přišel přestup do Sparty, kde se rekrutoval ve skvělého a produktivního hráče. Prymula prožil svou průlomovou sezonu zejména v sezoně 2016/2017, jelikož mladší dorost pod trenérským vedením Jaroslava Nedvěda získal titul a obhájil své prvenství. Brněnský odchovanec zaznamenal skvělých 78 kanadských bodů a společně s útočníky Marcelem Barinkou, Ondřejem Pšeničkou a Erikem Čermákem vytvořil úderné kvarteto. V té samé sezoně si navíc vyzkoušel hru ve starší mládežnické kategorii, kde nastoupil v jedenácti duelech.

V sezoně 2017/2018 se natrvalo přesunul do staršího dorostu, kde se podobně jako v předchozím týmu zařadil mezi stěžejní články týmu. Prymula naskočil do 42 zápasů, ve kterých zaknihoval celkem 38 kanadských bodů a svou produktivitou se mohl pyšnit i nadále. V ročníku 2018/2019 se tento úspěšný mládežnický hokejista usadil v juniorce, kterou tehdy trénoval uznávaný kouč Jan Tlačil. Sparťané pod jeho taktovkou došli až do finále soutěže, kde však podlehli třineckým Ocelářům a Prymula spolu se svými spoluhráči si pověsili na krk stříbrné medaile.

Prymula zůstal ve sparťanském juniorském týmu i v další sezoně, kdy mužstvo převzal zkušený trenér Richard Žemlička. V mládeži naskočil do deseti utkání, jinak si udržoval kondici v Chance lize, konkrétně v Kadani, kde odehrál pouze pět zápasů. V sezoně 2020/2021 ho trenéři po vzájemné dohodě uvolnili do Sokolova. V týmu dostal příležitost ukázat se v 31 zápasech, ve kterých sedmkrát skóroval a čtrnáctkrát asistoval u vstřelených gólů. Nutno podotknout, že v úplném závěru základní části dostal šanci ukázat se mezi dospělými v Tipsport extralize a Prymula svůj debut mezi dospělými okořenil gólovou asistencí v 52. kole proti Mladé Boleslavi.

V další sezoně se naplno usadil v A-týmu Sparty, kde plnil roli zarputilého mladíka, který nedá nikomu žádný prostor na ledě zadarmo. Společně s dalšími nadějnými puškami odehrál celkem 37 zápasů, ve kterých zapsal jednu branku a čtyři asistence. Prymula své útočné choutky předváděl i v Chance lize v dresu Sokolova, kde v šesti zápasech dvakrát rozvlnil soupeřovu síť. V předzávodním období na sezonu 2022/2023 dostane šanci v áčku Sparty, která bude opět sázet na své talentované hráče z mládeže.