Roman Horák51

Ve Spartě od
5/2020
NHL Draft
2009, New York Rangers (127. celkově)

Posledních 5 zápasů

Utkání G A B +/− TMin
nenalezeny žádné aktuální statistiky

Odchovanec Českých Budějovic o sobě dával vědět už v nejstarších mládežnických kategoriích, kde sbíral téměř bod na zápas. Nikoho tak nepřekvapilo, když ho v roce 2009 v 5. kole draftu NHL vybrali New York Rangers. Tou dobou měl mládežnický reprezentant, který debutoval v extralize v 16 letech, na kontě už osmnáct extraligových startů a první vstřelený gól.

Syn bývalého útočníka Jihočechů i Sparty se na podzim téhož roku vydal za moře, kde nastupoval ve WHL za Chilliwack Bruins. Výbornými výkony ve druhé sezoně a 78 body v 64 zápasech základní části si řekl o šanci v NHL v dresu Calgary, jenž ho získalo letním trejdem. Komplexní útočník nastupoval střídavě na farmě v Abbotsfordu i za Flames, jenže v jejich dresu hrával převážně jen v první sezoně. Horákovo působení v nejlepší lize světa trvalo nakonec 84 zápasů a po epizodním angažmá u rivala z Edmontonu následoval návrat do Evropy.

Bojovný a produktivní centr se stal v dalších čtyřech sezonách oporou Podolsku, kde dokonce ve své druhé sezoně dělal kapitána. Během úspěšné ruské anabáze v KHL se stal Roman Horák mimo jiné stabilním členem reprezentace. Za ní si zahrál na světových šampionátech v letech 2017 i 2018 a reprezentoval také na olympiádě v Pchjongčchangu.

Po úspěšné sezoně 2017/2018 vyslyšel vábení švédského Växjö, kde odehrál dvě slušné sezony, ale v květnu 2020 se vrátil do Česka. Český reprezentant napodobil kariéru svého otce, když se dohodl na smlouvě se Spartou.

Neuvirth: Chci ve Spartě slavit titul!

Permanentky na novou sezonu v prodeji!

Jurčina: Rauma? Máme se na co těšit

CHL: Spartu čeká v prvním kole Lukko Rauma!