CHM - SPA 3:4p - Další dvoubodová výhra!

II/1, čtvrtek 7. 12. 2017
Chomutov - Sparta CHM - SPA
Chomutov: Šatný – Petrásek, Holec, M. Pöschl, D. Vaněk, Kovár, Martínek, Klika – Spudich, Králíček, Urych, Príhoda, Jiří Kulich, T. Svoboda, Prokeš, Čech, Koláček, Štefančík, Holka, Vrhel. Trenér: Bedřich Pastyřík.
Sparta: Cichoň – T. Hamara ml., Truhlář, Bláha, J. Procházka, Ducháč, Guryevskiy, Adam, Šesták - Kubánek, Adamec, Potůček, Slavíček, Výkruta, M. Vitouch, Tomek, Theimer. Trenér: Tomáš Hamara.
Branky a nahrávky: 6. Koláček (Štefančík, Holka), 40. Kulich (Prokeš). 52. Holka (Koláček) - 33. Kubánek (M. Vitouch), 33. Potůček (Truhlář, Guryevskiy), 53. T. Hamara ml. (Kubánek), 61. T. Hamara ml. (Kubánek). Rozhodčí: Glanc - Coubal, Kokrment. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 103. Střely na branku: 20:32. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:4.
Svůj první zápas druhé části sezony jel mladší dorost odehrát na led chomutovských Pirátů. Svěřenci trenéra Tomáše Hamary nastoupili ve zúžené sestavě bez několika opor, a tak měli těžší cestu za vítězstvím. V utkání nejprve předvedla obrat Sparta, poté Chomutov, ale konečné slovo měli opět hokejisté z hlavního města. Za nerozhodného stavu se šlo do prodloužení, ve kterém zajistil bonusový bod pro Spartu obránce Tomáš Hamara ml. Pražané tak vyhráli 4:3 v nastavení a vracejí se domů s dvoubodovým ziskem.

V počátku duelu si oba celky vyměnily pasáž s tlakem, ze kterého však ani jeden vážnější ohrožení branky nevyprodukoval. Hra se na stranu domácích překlopila v šesté minutě, když po 26 vteřinách v pěti proti čtyřem předvedli povedenou přesilovkou akci zakončenou gólem. Holka si vyměnil za bránou puk se Štefančíkem, který ho servíroval mezi kruhy Josefu Koláčkovi, jenž pohlednou kombinaci zakončil nekompromisní ranou – 1:0. V dalším průběhu si Sparta zahrála dvě přesilovky, v žádné si ale nevytvořila tlak, který by mohl skočit gólem, a tak se šlo do druhé periody za stavu 1:0 pro Chomutov.

Na začátku druhé části pálil z mezikruží nebezpečně Kubánek, jehož ale vychytal Šatný špičkou betonu. Před polovinou třetiny si hráči Sparty připsali dvě nadějné akce, ale Theimer ani Slavíček ve vyložených pozicích nezakončili gólově. Ve třiatřicáté minutě Pražané během sedmnácti vteřin otočili vývoj utkání, když Maxim Kubánek vyrovnal po důrazu na brankovišti a Matyáš Potůček zamířil z levého kruhu pod horní tyčku – 1:2.

V dalším průběhu dějství si oba týmy připsaly dva zajímavé momenty, ani jeden ale za brankovou čárou nedošel – Pirát Králíček unikal sám, na druhé straně nejprve Bláha vypálil z mezikruží, a pak Potůček přehodil s ležícím gólmanem i chomutovskou klec, nakonec Prokeš neuspěl v situaci dva na jednoho. V čase 39:23 Prokeš našel zadovkou zpoza brány Jiřího Kulicha, jenž bez problémů zakončil – 2:2.

Na začátku závěrečné části Vrhel po parádní individuální akci předložil puk Štefančíkovi, jehož rána z prostoru mezi kruhy byla zblokována těsně nad bránu. O chvíli později po druhé přihrávce Príhody vyrazili hosté do útoku, v přečíslení tři na dva Bláha vzal zakončení na sebe, ale trefil jen Šatného lapačku. Ve 47. minutě mohl skórovat mladíček Kulich, ale poté, co si položil Cichoně, netrefil odkrytou část klece.

O pět minut později Koláček vybojoval v pravém kruhu puk, posunul ho před branku na Tobiáše Holku, který bekhendovou kličkou překonal sparťanského brankáře – 3:2. Do minuty poslala duel do prodloužení dvojice Kubánek – Tomáš Hamara a ten z pravého kruhu táhlou střelou zakončil – 3:3. Před koncem základní hrací doby mohl rozhodnout Slavíček, který ujel ve vlastním oslabení, ale našel jenom lapačku domácí jedničky.

V prodloužení rozhodlo totožné sparťanské duo, které poslalo duel do prodloužení. Tomáš Hamara si převzal puk ve středním pásmu, postupoval do útoku a střelou na vzdálenější tyč rozhodl o tom, že si Sparta odveze bonusový bod navíc.

Bedřich Pastyřík (Piráti Chomutov): "Za hororovou druhou třetinu, která byla snad nejhorší v dosavadním průběhu sezony, jsme si víc než bod nezasloužili. Nechápeme, co se stalo po velice dobré třetině a gólu, který by mohl aspirovat na gól měsíce. Možná se hráči uspokojili a úplně přestali hrát. Sparta nás ve druhé části jasně převyšovala. Do třetí třetiny jsme stáhli hru na tři pětky, jako hrála Sparta, takže se hra vyrovnala."

Tomáš Hamara (HC Sparta Praha): "Podle vývoje utkání jsme se dvěma body spokojení. Od druhé třetiny jsme podle mě byli lepší, ale bohužel jsme neproměnili spoustu gólových šancí. Klukům musím poděkovat, že bojovali až do konce zápasu a rychle odpověděli i na druhé vedení domácích. V prodloužení se k nám přiklonilo štěstí, za výhru jsme rádi."