CHM - SPA 4:2 - Dorost v Chomutově neuspěl

12., sobota 19. 10. 2019
Chomutov - Sparta CHM - SPA
Chomutov: Malant – J. Strážovský, Frollo, Perný, M. Pöschl, Rykl, R.Jenček, F. Döring – Spudich, L. Koblížek, P. Šugár, T. Šilar, Jiří Kulich, T. Svoboda, Čech, Vostiňák, Pavlák, Ekrt, Jan Rindoš.
Sparta: Dlouhý – Tomov, Ducháč, Tůma, Menzel, Adamec – Broš, Mácha, Höll, Krupička, Straka, David, Václavík, Červenka, Pražák, Theimer, Vitouch, Senčák.
Branky a nahrávky: 8. Koblížek (Jenček, Perný), 12. Svoboda (Pavlák, Kulich), 16. Šilar (O. Čech, Koblížek), 52. Šilar (Ekrt) - 28. Theimer (David), 40. Senčák (Červenka, Ducháč). Rozhodčí: Vyštejn - Bláha, Pěkný. Vyloučení: 4:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Střely na branku: 23:31. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2.

Dvanácté kolo sparťanští dorostenci odehráli na půdě Chomutova, kde po první třetině prohrávali už o tři branky. Ve druhé dvacetiminutovce se svěřencům trenéra Darka Stránského povedlo snížit na rozdíl jedné branky, ale v dalším průběhu utkání Chomutovští přidali ještě jeden gól. Náš tým se tak domů vrací bez bodu.

Počáteční opatrné oťukávání uťal v osmé minutě Lukáš Koblížek, který si v levém kruhu srovnal puk, popojel na střed a prostřelil Dlouhého – 1:0. Ještě před polovinou třetiny si na Malanta nepřišel zblízka Höll, po jehož střele vyrazili kupředu Piráti a za Dlouhým zvonila tyč po ráně Svobody. V jedenácté minutě ujel domácí obraně Václavík, jenže Malant se nenechal vycukat a utěsnil všechny mezírky ve výstroji.

Za necelou minutu už Chomutovští vedli o dva góly, když Tadeáš Svoboda využil přesilovku po přihrávce Pavláka – 2:0. Ještě veseleji bylo na severočeské střídačce v 16. minutě, kdy se těsně po početní výhodě dostal puk před branku k Tomáši Šilarovi a ten zavěsil pod horní tyč – 3:0.

O přestávce musela ve sparťanské kabině proběhnout pořádná bouřka, protože Pražané od začátku prostředního dějství přitopili pod kotlem a tlačili se do útoku. Chomutovská obrana v čele s Malantem dlouho odolávala, jenže nakonec přece jen kapitulovala. Na sklonku 28. minuty mířil Oto Theimer od pravého mantinelu přesně do vzdálenější šibenice – 3:1.

Po polovině zápasu Malant špičkou betonu vykopl Höllův pokus z levého kruhu, aktivita Sparty nepolevila ani po oslabení a výsledkem bylo další snížení. David Senčák v závěru třetiny nejprve trefil bekhendem tyč, ale o pár vteřin později už se v poslední minutě dějství prezentoval další utěšenou ranou do šibenice od modré – 3:2.

Přelom druhé a třetí třetiny byl protkán vyloučeními, což v konečném důsledku znamenalo více než minutu početní výhody pěti proti třem pro Piráty, kteří však přesilovku nevyužili. V 52. minutě mohli domácí skórovat hned třikrát, ovšem při pokusech Pöschla s Ekrtem se proti postavila branková konstrukce.

Ujala se jen prostřední příležitost, v níž Tomáš Šilar druhým gólem v utkání využil klasickou přesilovou hru, když prostřelil Dlouhého mezi betony – 4:2. Poslední šanci duelu měl v 57. minutě hostující Václavík, jenž střílel v situaci dva na jednoho jen do připraveného Malanta. Více už toho naši hráči nestihli a podlehli chomutovským Pirátům 2:4.

Kamil Koláček (Pirati Chomutov): "Jsme spokojení, že jsme navázali na výkon v Plzni. První dvacetiminutovka byla z naší strany parádní, i když jsme hráli na čtyři útoky a tři obrany, přestože tam nějaké chybičky byly. Bohužel jsme takový výkon neudrželi celých šedesát minut. Sestavu jsme zredukovali, jenže druhá třetina nám utekla. Naštěstí to po ní bylo jen 3:2. Třetí třetinu už jsme zase zvládli a byla z naší strany dobrá."

Darek Stránský (HC Sparta Praha): "Měli jsme ospalý začátek a hned z první nebezpečné střely jsme inkasovali. Pak jsme zbytečně až naivně faulovali, díky čemuž Chomutov odskočil na rozdíl tří gólů. V tu chvíli to s námi nevypadalo dobře, ale ve druhé třetině jsme zlepšili pohyb, takže jsme soupeře přitlačili a přehrávali. Snížili jsme na 2:3, jenže v úvodu třetí třetiny jsme nevyužili přesilovku k vyrovnání. Přesilovky nám tentokrát bohužel nešli a domácí v nich de facto rozhodli. Po čtvrtém gólu už se se zápasem nedalo moc dělat. Pohřbila nás ospalá první třetina."