CHM - SPA 5:3 - Junioři v Chomutově prohráli

12., sobota 21. 10. 2017
Chomutov - Sparta CHM - SPA
Chomutov: Pavlát – Novák D., Novák A., R. Procházka, Vícha, Hajič – Köver, Bajer, Polák, Hřebíček, Chlán, Kulich, Rindoš, Šišolák, Šilar, Adámek. Trenér: Jaroslav Beck.
Sparta: Hofmann – Frič, Simotics, Eliáš, Hanuš, Karoch – Arnošt, T. Jandus, T. Schwamberger, Rousek, Nacházel, Fabiánek, Bílek, Larsen, Pejchal, Chlouba, Kropáček, T. Pšenička, Dubský. Trenér: Pavel Geffert.
Branky a nahrávky: 2. Köver (Bajer, Hajič), 19. Köver (Hajič, R. Procházka), 22. Chlán (Polák, Hajič), 51. Hajič (D. Novák, Bajer), 59. Kulich (Köver) - 19. Kropáček (Bílek, Rousek), 22. Nacházel (Pejchal, Arnošt), 36. Arnošt TS. Rozhodčí: Pavlovič - Beneš, Kučera. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 33:42. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 5:3.
K dalšímu venkovnímu zápasu museli sparťané cestovat na led chomutovských Pirátů. Hosté v polovině utkání sice prohrávali dvoubrankovým rozdílem, tento gólový deficit ale dokázali smazat. Za Spartu se nejprve prosadil Tomáš Nacházel a poté využil možnost trestného střílení Dominik Arnošt. Ve třetí třetině však úřadovali jen domácí, kteří dvěma góly překlopili zápas na svoji stranu. Pražané tak prohráli 3:5 a vracejí se domů s prázdnou.

Utkání patnáctého kola začalo hodně rychle a již ve druhé minutě přišla první branka. Jakub Köver se dostal ke kotouči mezi kruhy a svižnou střelou překonal bezmocného Antonína Hofmanna poprvé. Hned pár sekund na to mohl vyrovnat Dominik Arnošt, který ale Pavláta z levého kruhu nepřekvapil a na druhé straně Chlán trefil po výjezdu zpoza branky tyč. V šesté minutě Lukáš Rousek zakončoval jen do vesty Dominika Pavláta, chomutovský fantom vymazal také bekhend Chlouby. Gólově se hosté prosadili až v předposlední minutě první třetiny. Lukáš Rousek posouval kotouč od modré čáry k levé tyčce. Adam Bílek zde nahrnul kotouč do brankoviště, kde jej za záda Pavláta procpal Vojtěch Kropáček. Vyrovnaný stav ovšem vydržel jen devět sekund, Jakub Köver hned po vhazování dostal kotouč a v úniku svižnou střelou určil stav po první třetině.

Druhá část začala také aktivně a Piráti se dostali již do dvoubrankového vedení. Petr Chlán dostal přihrávku před branku, kde technickým pokusem navýšil vedení na 3:1. Ani tento stav ovšem nevydržel dlouho. Devětadvacet sekund na to totiž snížil po parádní kombinaci Tomáš Nacházel, Pavlát jeho pokus zblízka neměl šanci zneškodnit. Dvoubrankové vedení mohl vrátit Jaroslav Kulich, který ovšem v tváří tvář Hofmannovi neskóroval. Vyrovnání přišlo v šestatřicáté minutě, kdy Šišolák ztratil kotouč a Rousek postupoval sám na Pavláta. Rousek byl faulován, Šišolák do konce utkání vyloučen a Dominik Arnošt elegantně provedeným zakončením srovnal na 3:3. Domácí se mohli dostat do vedení hned na startu třetí třetiny, Šilar ani Chlán ovšem branku z mezikruží nevstřelili.

Hra pokračovala spíše opatrnějším tempem. Köver po osmi minutách našel Hajiče, který střílel do levé šibenice, ale trefil jen rameno brankáře Hofmanna. A když hosté nevyužili téměř dvouminutovou početní výhodu pěti proti třem, přišel trest. Střela Daniela Nováka od modré čáry totiž propadla Hofmannovi do brankoviště, kde se úspěšně prosadil Tomáš Hajič. Sparta byla sice nadále aktivní, ale velké šance nepřicházely. Jaroslav Kulich tak v powerplay přidal pátou a poslední branku utkání - 5:3.