CHM - SPA 5:4 - Dorost padl góly v závěru

15., pátek 17. 11. 2017
Chomutov - Sparta CHM - SPA
Chomutov: Šatný – Petrásek, Vaněk, Matějka, Birhanzl, Martínek, Klika – Králíček, Príhoda, Svoboda, Prokeš, Čech, Koláček, Štefančík, Holka, Gut, Vrhel.
Sparta: Cichoň – Truhlář, Zemčenkov, Hamara, Ducháč, Gurjevskij, Adam, Bláha, Šesták – Kubánek, Mácha, Adamec, Krupička, Jaroš, Potůček, Slavíček, Výkruta, Vitouch, Theimer.
Branky a nahrávky: 25. Gut (Vrhel), 38. Holka (Vrhel, Príhoda), 40. Gut (Vaněk, Koláček), 57. Vrhel (Petrásek, Gut), 57. Vrhel (Prokeš) - 35. Theimer (Ducháč, Vitouch), 36. Slavíček (Krupička), 44. Adamec (Slavíček, Bláha), 51. Vitouch (Kubánek). Rozhodčí: Zubzanda - Fiala, Kokrment. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 76. Střely na branku: 24:29. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:4, 5:4.
Zajímavé utkání obratů nabídl souboj 15. kola ELIOD Extraligy mladšího dorostu mezi Chomutovem a Spartou, která na severu Čech otočila nejprve na 2:1 a po obratu soupeře i na 4:3 ve svůj prospěch. V posledních minutách ovšem přišla tvrdá rána v podobě dvou tref Stanislava Vrhela, který se prosadil dvakrát během jedenácti vteřin a rozhodl tak o tříbodovém vítězství svého týmu.

Aktivněji do utkání vstoupili domácí Piráti, kteří se dostali do několika zajímavých akcí. Nahození od modré čáry neposlal do sítě Tobiáš Holka, o pár minut v rychlém útoku nezakončil přesně Michal Gut. Mládežnický reprezentant ve druhé polovině první části připravoval puk pro Stanislava Vrhela, který ovšem minul. Vyrovnaná první třetina tak skončila 0:0.

Druhá třetina nabídla hned o pět branek více. Skóre otevřel po parádní individuální akci Michal Gut, jenž celou situaci zakončoval backhandem. Piráti měli k dispozici několik dalších gólových situací, ani jedna ovšem brankou neskončila. A přišel trest v podobě obdržené branky. Hosté se během minuty a půl prosadili hned dvakrát. Nejdříve zakončoval přesilovou hru gólově Oto Theimer, na kterého zanedlouho navázal po chybě domácích z dorážky Josef Slavíček.

Piráti se ovšem nevzdali a rychle se dostali zpátky do utkání. Tobiáš Holka využil agresivity v brankovišti a vyrovnal na 2:2, druhý obrat v utkání pak dokonal vteřinu před koncem druhé periody Michal Gut, který tečoval pokus Dominika Vaňka na hranici brankoviště.

Ve třetí části přišly další dva obraty. Spartě se povedlo dvakrát skórovat podobným způsobem, když v brankovišti dotlačili kotouč za záda Olivera Šatného. Třetím gólem Sparty vyrovnával Andrej Adamec, vedoucí trefu na začátku poslední desetiminutovky pak vsítil Michal Vitouch.

Poslední obrat v utkání však zaznamenali domácí. Krutý závěr zápasu pro sparťany načal Stanislav Vrhel v čase 56:46 a o jedenáct vteřin později přidal stejný útočník Pirátů pátou a zároveň vítěznou branku.