6., sobota 29. 9. 2018
Chomutov - Sparta CHM - SPA
Chomutov: Malant – Němec, Frollo, Perný, Kovár, Pöschl, Martínek – Spudich, Koblížek L., Iljuk, Príhoda, Kulich Ji., Svoboda T., Čech, Štefančík, Kalčík, Döring, Ekrt.
Sparta: Sluka – Tomov, Brůna, Ducháč, Ludvík, Menzel, Adamec – Broš, Mácha, Höll, Krupička, Straka, David, Pírs, Červenka, Kalný, Němec, Theimer, M. Vitouch.
Branky a nahrávky: 14. Štefančík (Perný, T. Svoboda), 31. Kalčík, 38. O. Čech (Š. Němec, Perný), 31. Kalčík TS., 58. T. Svoboda (O. Čech, Š. Němec), 58. Koblížek (Iljuk, Kulich), 59. O. Čech (Štefančík, T. Svoboda), rozh. gól v nájezdech Š. Němec. Rozhodčí: Vidim - Kurtin, Beneš. Vyloučení: 8:10. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 116. Střely na branku: 37:25. Průběh utkání: 6:0.
Třetí venkovní duel, třetí porážka. Na venkovních kluzištích se sparťanům v této sezoně zatím nedaří. Nyní v rámci šestého kola ELIOD Extraligy dorostu prohráli v Chomutově vysoko 0:6. V nadstavbě se diváci rozhodujícího gólu nedočkali, a tak rozuzlení přišlo až v dovednostní soutěži. V té se radovali rovněž domácí hokejisté, konkrétně až v osmé sérii nájezdů. Chomutovským stačily na výhru dva úspěšné pokusy, za Spartu byl úspěšným exekutorem pouze Josef Broš. Pražané se tak po nevydařeném zápase na ledě Chomutova vrací domů s prázdnou.

Utkání začalo v rychlém tempu, o čemž svědčila brzká gólová příležitost pražského celku. Ve druhé minutě si hostující Kalný sjel od mantinelu na hranici brankoviště, odkud tvrdou ranou rozezněl levou spojnici pirátské klece. V páté minutě se v identické situaci ocitl pirát Spudich, jenž střeleckým pokusem rozhodil brankáře hostí, avšak k možné dorážce se žádný z pirátské posádky včas nedostal. V osmé minutě chomutovský Štefančík poslal další pozdrav na brankáře Sluku, který byl tentokráte jistý v kramflecích.

Ve čtrnácté minutě hry se Chomutovští provinili faulem, ovšem namísto bránění sparťanské ofenzivy sami udeřili. Marcel Štefančík zachytil nahození soupeře, sjel si před brankáře Sluku a přesnou ranou k levé tyčce otevřel skóre – 1:0. Pouhou minutu a půl poté o sobě dal Štefančík znovu vědět, když se natlačil před branku soupeře a bekhendovým pokusem rozhýbal maskovaného muže Pražanů. Piráti od šestnácté minuty měli možnost přesilové hry, kterou však nezužitkovali. Do konce prvního dějství zůstalo skóre neměnné.

V úvodu prostřední fáze zápasu se do útoku hnali hosté, konkrétně David a Mácha, přičemž první jmenovaný nejprve prozkoušel gólmana Pirátů a z následné dorážky neuspěl druhý hráč z tandemu. V osmadvacáté minutě byly k vidění šance na obou stranách. Nejprve pražský Mácha pálil po zisku chybné rozehrávky brankáře Malanta, ten vlastní zaváhání odčinil skvělým zákrokem. Do protiútoku se posléze tlačila pirátská dvojice Štefančík–Čech, přičemž druhý z dua minul prostor mezi třemi tyčemi.

V polovině střetnutí byl během vlastního oslabení faulován Kalčík, jenž se hnal do samostatného úniku a rozhodčí nařídil trestné střílení. Faulovaný Jakub Kalčík se ujal samotné exekuce a tváří v tvář Slukovi uspěl. Z pravého kruhu si najel ke vzdálenější tyčce, odkud trefil pod víko. Pirátská posádka potrestala nedisciplinovanost soupeře znovu v osmatřicáté minutě při početní výhodě. K vyraženému puku po střele od modré se jako první přihlásil osamocený Ondřej Čech, jenž navýšil vedení Chomutova.

Závěrečná desetiminutovka základní hrací doby jasně patřila Pirátům, kteří vsítili další tři branky. Předehru gólového představení předvedl Kalčík ve čtyřiapadesáté minutě, kdy po další individuální akci nastřelil břevno sparťanské brány. Od osmapadesáté minuty nastala střelecká smršť. Štefančík našel křižnou přihrávkou připraveného Tadeáše Svobodu, který z voleje překonal strážce pražské klece. Půl minuty poté se k volnému puku procpal Lukáš Koblížek, který pohotově zakončil do šibenice. V devětapadesáté minutě Ondřej Čech přidal bekhendovým pokusem a následnou gólovou dorážkou další zářez, a tak završil galapředstavení.

Základní část nadstavby nenabídla žádnou branku a o tom, který z týmů získá bonusový bodík, musela rozhodnout nájezdová loterie. V té byli úspěšnější Piráti, za které proměnil klíčový nájezd Jiří Kulich.