KLP - SPA 2:9 - Dorostenci rozstříleli PZ Kladno

12., sobota 27. 10. 2018
PZ Kladno - Sparta KLP - SPA
PZ Kladno: Gabriška (3.-20., 58.-60. L. Danda) – Melichna, O. Danda, Burger, Hříbal, Deniger, Hvězda – Rejna, Hurta, Cihelka, Štěpánek, Kulich, Pišinger, Vimmer, Redlich, Bašta, Vosyka
Sparta: Sluka – Tomov, Brůna, Ducháč, Ludvík – Broš, Bareš, Mácha, Krupička, Straka, Pírs, Červenka, Filipov, Kalný, Němec, Vitouch
Branky a nahrávky: 4. Redlich (Vimmer, Hvězda), 59. Hurta (Kulich) – 2. Krupička (Pírs, Mácha), 20. Kalný (Němec), 38. Němec (TS), 40. Mácha (Pírs, Krupička), 53. Bareš (Straka, Ludvík), 54. Mácha (Krupička), 56. Tomov, 57. Bareš, 58. Vitouch (Filipov), rozh. gól v nadstavbě 63. Krupička (Straka). Rozhodčí: Kraval – Valda, Kotek. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 60. Střely na branku: 20:55. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:9, 2:9.
Sparťanští dorostenci zavítali na Kladno, kde vyzvali tamní celke PZ. Pražané během zápasu měli jasnou střeleckou převahu, kterou také dokázali patřičně využít. Kladenské srazili zejména kanonádou v závěru třetí třetiny, kdy si zajistili tři body konečným výsledkem 9:2. V nadstavbě pak čtvrtý bod vystřelil Spartě Krupička.

Utkání začalo velmi živě, protože po 70 vteřinách se poprvé měnilo skóre. Po prvním neúspěšném brejku se napodruhé prosadilJan Krupička. Netrvalo dlouho a stav byl znovu vyrovnaný. Ve čtvrté minutě z dorážky skóroval Sebastian Redlich - 1:1. Sparta vzápětí mohla utéct opět do vedení, ale přesilovou hru nevyužila.

Hra se následně uklidnila, přesto měli mírně navrch hosté. Kladenští mohli závěrem třetiny jít do vedení, nicméně nabídnutou přesilovou hru nezužitkovali. V samotném závěru úvodní dvacetiminutovky si Pražané vzali vedení zpět. Lukáš Kalný se trefil do prostoru u tyče kladenské svatyně – 1:2.

Druhá třetina se již nesla zcela v odlišném duchu. Sparta převzala jasně otěže a svého soupeře přestřílela 17:4. I když hosté nezužitkovali několik přesilových her, se závěrem druhé třetiny se dočkali dalších branek. Nejprve z trestného střílení zvýšil vedení Richard Němec střelou mezi betony – 1:3. Navázal na něj ve 40. minutě Adam Mácha, který již zvýšil na tříbrankový rozdíl.

Sparťané navázali na svůj výkon z prostředního dějství ve třetí dvacetiminutovce. Přestože se opět na další góly načekali, svůj příděl o dost navýšili. Albert Bareš v čase 52:17 střelou k levé tyči odstartoval kanonádu – 1:5. V přesilové hře o minutu a půl později totiž podruhé v zápase skóroval Adam Mácha - 1:6. To nebylo ještě vše od sparťanských dorostenců. V 56. minutě totiž nahození od levého mantinelu proskotačilo do domácí sítě z hokejky Nino Timovova.

V další minutě ve vlastním oslabení to byl Albert Bareš, jenž také podruhé vyprášil kladenskou síť a za několik sekund poté Michal Vitouch ztvrdil beznaděj Kladna během jeho přesilovky – 1:9. Nicméně brankář Sluka musel lovit puk ze své brány podruhé v utkání, na 2:9 skóroval Vojtěch Hurta.

V nadstavbě Pražané navázali na své dosavadní výkony a zajistili si čtvrtý bod z tohoto utkání. V 63. minutě totiž se stal také dvougólovým střelcem Jana Krupička. Sparta si tedy odváží z Kladna vítězství 9:2 a celkem čtyři body do tabulky.