MBL - SPA 2:1sn - Druhý venkovní bod v řadě

29., sobota 4. 1. 2020
Mladá Boleslav - Sparta MBL - SPA
Mladá Boleslav: Kmec – Moravec, Sýkora, Dotter (C), Houška, Vacík, Dudycha, Rudolph – Závora, Szturc, Dlask, Půček, Mežnar, Moucha, Petriska, Vasilev, Moravčík, Šíma, Simon
Sparta: Cichoň – Fiala, Bláha, Prchal (C), Klodner, Tomek, Chvátal, Gajdoš – Prymula, Kulhánek, Klimo, Krchňák, Vaňous, Slavíček, Rubeš, Routa, Konečný, Vágner, Arnošt
Branky a nahrávky: 43. Simon (Půček, Szturc), rozh. náj. Petriska – 28. Vaňous (Fiala, Krchňák). Rozhodčí: Lacina - Lhotský, Hradil. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 120. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Junioři Sparty prožívají bodový víkend, ale bez výhry. Svěřenci Richarda Žemličky se po utkání v Liberci představili na ledě Mladé Boleslavi, kde sice vedli gólem Pavla Vaňouse, ale ve třetí části o náskok přišli a utkání nakonec dospělo až do samostatných nájezdů. V nich se sparťanům dařilo oproti utkání pod Ještědem lépe, přesto dva proměněné nájezdy na druhý bod nestačily.

V začátku utkání byli mírně aktivnější hosté, Bruslaři postupně hru vyrovnali a už v osmé minutě si vykoledovali faul. O dvacet vteřin později se ke Klodnerovi přidal ještě Slavíček a sparťaní šli do tří, ale v největší šanci orazítkoval Simon jen tyčku. Boleslav tlačila i nadále, další příležitost měl pár minut před koncem první periody Půček, jenž pálil ze slotu jen do připravené vyrážečky hostujícího brankáře.

V posledních vteřinách ještě trefil tyčku Dotter, který se pokoušel překvapit obranu a gólmana Sparty střelou od mantinelu. První část zápasu dvou tabulkových sousedů tak gól nepřinesla a do kabin se šlo za bezbrankového stavu.

V prostřední části hrála Sparta přesilovku po faulu gólmana Kmece, ale Středočeši oslabení zvládli. Sparta na svůj tlak z přesilovky navázala a ještě před polovinou základní hrací doby se ujala vedení. Fiala pálil od modré a Kmec jeho pokus vyrazil před pravou tyčku, kde byl první Pavel Vaňous, který dorážkou otevřel skóre zápasu.

Sparta mohla o několik minut později zvýšit, ale Routa si vylámal zuby na dobře chytajícím brankáři domácích. Bruslaři se z inkasované branky oklepali a po krátkém zámku si vynutili faul. V přesilovce stříleli ze všech pozic, ale konto Oldřicha Cichoně zůstalo i po druhé třetině čisté.

Třetí dějství ještě nabídlo velké drama. Boleslav se dočkala gólu, když ve 43. minutě Půček svým vyhozením našel za obránci Sparty Michala Simona, který svůj samostatný únik zakončil střelou nad beton. Ve zbytku třetí části, jsme sledovali vyrovnanou hru. Šance ubývaly, až ze hry úplně vymizely a další branka už nepadla. Zápas za stavu 1:1 pokračoval do prodloužení.

Středočeši byli v nastaveném čase aktivnější, avšak přihrávek bylo víc, než střel na Cichoňovu branku. Vůbec největší šanci však spálil hostující Josef Slavíček. Po přihrávce svého spoluhráče v situaci dva na jednoho trefil jen střed branky, přičemž větší polovina branky byla odkryta. Rozhodnout tak musely samostatné nájezdy.

Prvních pět sérií vítěze neurčilo, přestože se trefili domácí Simon a Szturc, na straně Sparty pak Klimo a Prymula. Hned v dalším nájezdu se s pukem rozjel Ján Petriska a svůj blafák provedl dokonale, čímž zajistil Mladé Boleslavi výhru.

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav): "Dnešní utkání bylo vyrovnané a já si myslím, že jsme chvílemi byli lepším týmem. Bylo vidět, že je to utkání po delší pauze, takže mužstva nebyla rozehraná. Oba brankáři podali dobrý výkon, proto ten výsledek. Nakonec jsme byli v nájezdech šťastnější a vybojovali dva body."

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): "Jsme z toho hodně zklamaní. Myslím si, že jsme tu mohli vyhrát za tři body. Měli jsme spoustu šancí, které jsme nevyužili. A nakonec jsme dostali gól, když jsme nechali ujet hráče."