MBL - SPA 2:4 - Junioři opět zabodovali!

34., sobota 20. 1. 2018
Mladá Boleslav - Sparta MBL - SPA
Mladá Boleslav: Špirek – Linhart, Uřídil, Chujac, Jirásek, Horský, Nepokoj – Foerster, Kerda, Hrachovec, Dvořák, Straka, Grim, Krejčík (C), Flynn, Křížek, Jindra, Pawliczek, Maršoun. Trenér: Jan Křivohlávek.
Sparta: Wolf – Janda, Mrkvička, Sedliský, Karoch, Hanuš – Schwamberger, Rousek, Nacházel, Bílek, Larsen, Komárek, Pejchal, Chlouba, Kropáček, T. Pšenička, Dubský (C), Wojnar. Trenér: Pavel Geffert.
Branky a nahrávky: 13. Pawliczek (Dvořák, Krejčík), 42. Maršoun (Horský) - 3. Schwamberger (T. Pšenička, Dubský), 19. Rousek (Schwamberger), 29. T. Pšenička, 58. Wojnar (Rousek). Rozhodčí: Veselý - Kettner, Špringl. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 80. Střely na branku: 38:35. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4.
Menší zaváhání v Liberci jeli sparťanští junioři odčinit na led Mladé Boleslavi. Proti houževnatému výběru Středočechů se sparťané prosadili hned čtyřikrát a utkání zvládli takřka na jedničku! Náskok si vypracovali už v první třetině zásluhou Schwambergera a Rouska, na což navázali v dalším průběhu utkání. Sparťanské vítězství korunoval svou trefou útočník Jakub Wojnar, a hosté tak mohli slavit výhru 4:2.

Mladá Boleslav se musela vypořádat s opravdu hodně aktivním nástupem Sparty. Hosté sršeli energií. Už po minutě hledal skulinku mezi betony boleslavského gólmana Špirka Wojnar. Domácí tuto šanci přežili bez újmy. Ve 3. minutě ale Špirek kapituloval. Proti osamocenému Tomáši Schwambergerovi neměl přesouvající se Špirek naději. Sparta pokračovala v ofenzivní smršti. Rousek využil přesné přihrávky o mantinelem, zasekl před bránou a posunul puk na Komárka. Jeho střela však dosedla přímo do Špirkovy lapačky. Sebevědomí Spartě nechybělo. Bylo to vidět na Sedliském, který si jako poslední hráč v obraně dovolil dvě odvážné kličky. Boleslav se těžko dostávala k puku. Šance Straky a Krejčíka zneškodnil hostující gólman Wolf.

Následně si domácí raději vzali oddechový čas. Výsledkem byla vyrovnávací branka Dominika Pawliczeka ze 13. minuty po povedené přihrávce Dvořáka. Sparta se ale nenechala zaskočit. Tři minuty před koncem propadl puk za boleslavskou obranu na Rouska. Špirek zakročil včas, a to i proti dorážce Jandy. Na druhé straně se neprosadil Straka. V 19. minutě hrála Boleslav hrála přesilovku. Paradoxně to byli hráči Sparty, kteří skórovali. Lukáš Rousek ujel úplně všem, před Špirkem přibrzdil a vykoupal ho parádní kličkou. Prakticky totožná situace se opakovala po půl minutě. Komárek zvolil dokonce podobné zakončení jako Rousek. Přesto se mezi střelce nezapsal.

Tempo ve druhé periodě lehce zvolnilo, šancí bylo i tak na obou stranách dost. Po třech minutách nastřelil přes chumel hráčů tyč Uřídil. V čase 28:57 se po jednoduše vypadajícím sólu přes celé kluziště radoval z branky Tomáš Pšenička. Chvíli poté si Mrkvička popotáhl puk od obránce, ale narazil jen na připraveného Špirka. Na druhé straně trefil Krejčík brankovou konstrukci, když zachytil špatné vyhození Jandy. Za tři minuty zakončoval elegantně z otočky Dvořák. Wolfa však nepřekonal. Po nacvičeném signálu nepropálil Wolfa ani Pawliczek.

Boleslavští začali poslední třetinu nejlepším způsobem. Horský ve 42. minutě nahodil na bránu a Petr Maršoun nasměroval puk přesně do volného prostoru nad ramenem Wolfa. To už Spartu trochu znervóznělo. Jejich chybnou rozehrávku ale Straka v ideální pozici nepotrestal. Za pár okamžiků se musel Wolf činit znovu. Jeden z boleslavských útočníků pracoval s pukem v brankovišti a stačilo ho jen zvednout, Wolf se ale roztáhl na brankové čáře, a zabránil tak další změně stavu.

V polovině třetiny skvěle vystoupil proti hráči na modré Straka a sám se vydal do útoku. Kotouč přenechal Krejčíkovi, tomu se v krkolomné pozici nepovedlo trefit Wolfovu svatyni. Obrovskou příležitost zhatil Kropáčkovi fantastickým zákrokem holí Špirek. Vyloženě tutovou šanci si už Boleslav nevytvořila. Hřebíčkem do rakve byl úder Jakuba Wojnara dvě minuty před koncem. Ten našel okénko na pravé straně a prostrčil puk mezi Špirkovými betony.

Václav Pletka (BK Mladá Boleslav): "Do první třetiny jsme nevstoupili dobře, Sparta byla lepší. My si o přestávce řekli, že to takhle dál nejde, a hra se pak zlepšila. Troufám si říct, že od poloviny druhé třetiny jsme byli v útočném pásmu lepším mančaftem. Nespadlo nám to tam, dali jsme tři tyčky. Ve třetí třetině to byl vyrovnaný hokej z obou stran. My potřebovali dát gól, takže jsme museli otevřít hru. Tím se otevřela okénka v obraně, čehož soupeř využil. My ale neměli jinou možnost než tlačit a věřit ve vyrovnávací gól. Kluci bojovali do konce. Až na tu první třetinu to nebyl špatný zápas."

Jiří Zelenka (HC Sparta Praha): "Za tři body jsme rádi. Zápas se nám povedl. Kluky chválíme. Teď se chceme připravit na poslední dva zápasy, abychom se dostali do postupové dvanáctičlenné skupiny."