MBL - SPA 2:4 - Starší dorost přetlačil Boleslav

5., pátek 22. 9. 2017
Mladá Boleslav - Sparta MBL - SPA
Mladá Boleslav: Dusil – Klikorka, Sýkora, Dotter, Houška, Beneš, Červenka (A), Hovorka, Imlauf – Vasilev, Schulz, Simon, Šípek (C), Novák, Moucha, Čermák, Jindra, Švec, Moravčík, Zajíček, Jelínek.
Sparta: Mičán – Bureš, Tůma (C), Vorobjev, Pika, Lis, Klapka, Gajdoš – Najman, Kropáček, Prymula, Pšenička, Kasanda, Dani, Obadal, Flídr, Arnošt (A), Čech (A), Vitouch.
Branky a nahrávky: 9. Šípek (Červenka, Imlauf), 27. Čermák (Sýkora, Simon) – 1. Vitouch (Čech, Prymula), 4. Arnošt (Tůma, Pšenička), 24. Arnošt, 24. Vitouch (Prymula). Rozhodčí: Pilný – Kis, Holeček. Vyloučení: 6:6, navíc Jindra (MBL) a Gajdoš (SPA) oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 64. Střely na branku: 31:45. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4.
Ve čtvrtém kole Extraligy staršího dorostu vyjeli sparťané na led Mladé Boleslavi. Po dvou porážkách si spravili chuť a zvítězili 4:2. Pražané vedli hned od první minuty, kdy se prosadil Vitouch. Svěřenci Richarda Žemličky soupeře nepustili ani jednou do vedení a po zásluze berou za vítězství tři body.

Začátek zápasu se vydařil mnohem lépe sparťanům. Ti vedli už od první minuty, kdy se prosadil Patrik Prymula. Ve čtvrté šla Sparta už do dvougólového vedení. Po střele od modré čáry dokázal puk přesně do horní části branky tečovat Dominik Arnošt. Domácí následně hráli přesilovku, ta se jim však moc nepovedla.

Boleslavští hráči dokázali snížit při hře čtyři na čtyři. V levém kruhu se dostal ke kotouči kapitán Jakub Šípek a přesně namířil do rohu Mičánovy branky. O chvíli později však znovu zahrozili hokejisté v rudých dresech. Od modré vypálil Jevgenij Pika, puk však šel těsně vedle levé tyče. Po první třetině na tom byla lépe hostující Sparta, jež vedla 2:1.

Stejně jako úvod první třetiny vyšel i začátek té další velice dobře hostům, kteří se prosadili během 24 sekund hned dvakrát. Nejprve to byl Dominik Arnošt, který předvedl pěkný únik dva na jednoho a zakončil do levého horního rohu. O několik sekund později zase několikrát vystřelil Patrik Prymula, na nějž ještě víceméně Adam Dusil stačil, jenže na dorážku Davida Vitoucha u pravé tyče už ne.

Následně vystřídal Bruslařský klub brankáře. Adama Dusila nahradil Matěj Rylich a ve 27. minutě dokázali Středočeši při hře čtyři na čtyři snížit na 2:4. Michael Schulz vyslal dva své spoluhráče po pasu od modré čáry do přečíslení dva na jednoho, na jehož úspěšném konci byl Michal Čermák, který zakončil přesně. I nadále se hrál pro diváky poměrně atraktivní hokej s mnoha šancemi. Například domácího Jiřího Beneše mohlo hodně mrzet to, že nevyužil svou šanci ve 34. minutě, kdy mohl nasměrovat puk k levé tyči, což však rozjetý boleslavský obránce nezvládl. Po druhé dvacetiminutovce tedy stále vedla Sparta, a to 4:2.

Ve třetí třetině neproměnil hned několik slibných šancí Jiří Obadal ze Sparty. Zejména ho mohlo mrzet, když nedotáhl do zdárného konce svůj únik. V rámci něj ho dohnali dva boleslavští hráči, již mu nedali moc prostoru na efektivní zakončení. Puk tedy skončil u brankáře Matěje Rylicha. V 51. minutě byli velice blízko třetího gólu boleslavští starší dorostenci. Ti už zvedali ruce nad hlavy, jenže ani střela Mikuláše Hovorky, ani následné dorážky domácím hráčům nepřinesly úspěch.

Sparta hrála v 53. minutě přesilovou hru čtyři na tři, při níž sice měla tlak, ale své vedení nenavýšila. Středočeši se s krátícím se časem snažili čím dál víc uspět. Jenže například Matěj Jelínek střílející z pravého kruhu trestuhodně netrefil sparťanskou branku. Boleslavští už nedokázali v závěru vyrovnat, a tak byla Sparta prvním první tým, s nímž Mladá Boleslav v této sezóně nebodovala.

Jiří Zörkler (BK Mladá Boleslav): "Myslím si, že to byl celkem vyrovnaný zápas. Naším problémem bylo, že jsme jak do první, tak do druhé třetiny vstoupili nesoustředěně. Po první třetině jsme si naše chyby rozebrali, jenže v té další jsme dostali z totožných chyb další dva góly. Ve třetí třetině se nám pak nepodařilo proměnit vyložené šance."

Jiří Katz (HC Sparta Praha): "Viděli jsme dobré utkání z obou stran. Věděli jsme, že to tady bude velice těžké. V malé hale je to hodně o bruslení a osobních soubojích. První dvě třetiny jsme vyhráli 2:1, ve třetí třetině jsme hráli to, co jsme chtěli a po hráčích požadovali. Musím tým pochválit. Bojovali jsme a byl to super výkon."