17., čtvrtek 15. 11. 2018
Mladá Boleslav - Sparta MBL - SPA
Mladá Boleslav: Zeithaml – Klikorka, Sýkora, Dotter, M. Houška, Hovorka, Procházka – Zajíček, Schulz, Závora, Jirásek, Simon, Dlask, Foerster, V. Houška, Grim (C), Vasilev, Moravčík.
Sparta: Škorpík – Krutil, Bláha, Pika, Havlín, Prchal, Tomek, Gajdoš – Klimo, Schwamberger (C), Kropáček, Slavíček, Obadal, Rubeš, Pšenička, Vágner, Dani, Gluzman, D. Vitouch.
Branky a nahrávky: 23. Grim (Houška, Foerster), 26. Houška (Grim) - 12. Havlín (Dani, Pika), 26. Tomek (Pšenička, Prchal), 33. Tomek (Prchal, Pšenička), 45. Klimo (Slavíček, Pika), roz. gól v nájezdech Pšenička. Rozhodčí: Velčovský - Zháňal, Kučera. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 92. Střely na branku: 39:37. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4.
Po reprezentační přestávce sparťanští junioři znovu zavítali na extraligová kolbiště, tentokrát do nedaleké Mladé Boleslavi. V městě automobilů vedli rozdílem jedné branky, ale domácí poté utkání zvládli otočit. To samé se však povedlo sparťanům ještě ve druhé části a nakonec zvítězili těsně 4:3. V nadstavbě se šlo naopak až do samostatných nájezdů, ve kterých se opět dařilo hostům, kterým vystřelil čtvrtý bod Ondřej Pšenička. Sparťanský útočník v utkání zaznamenal tři kanadské body a svým gólem pokořil hranici deseti vstřelených gólů v této sezoně.

Úvodní třetina zápasu nenabídla moc hokejové krásy. Na začátku spálili dvě dobré šance domácí, když se netrefili Dlask ani po něm Klikorka. V krátkém sledu byli potom vyloučeni dva boleslavští hráči, Sparta dvojnásobnou početní výhodu nevyužila. Deset sekund po jejím uplynutí už se ale Pražané radovali, Ondřej Havlín, který využil zaváhání Zeithamla a kotouč zblízka procpal do branky. Potom se hra vyrovnala, hráči si na obou stranách dokázali vytvořit několik ofenzivních šancí, žádná se však neujala. V posledních sekundách potom projel skrz celé kluziště obránce Bláha, ale jeho kličku překazil pravý beton brankáře Zeithamla.

Druhá třetina už byla gólově bohatší. V jejím úvodu domácí nevyužili přesilovku, hned po jejím konci už ale srovnali, trefil se kapitán Jan Grim. Nedlouho nato navíc z mezikruží prostřelil Škorpíka Vladislav Houška a Bruslaři vedli. O bleskové vyrovnání na 2:2 se po pouhých dvaceti čtyřech sekundách zasloužil sparťanský obránce Tomáš Tomek. Poté Zeithaml schytal do masky tvrdou ránu od Gajdoše, i přes to, že byl viditelně otřesen, dokázal v zápase pokračovat. Za zmínku stojí i postrkovaná mezi domácím Klikorkou a hostujícím Pikou, byla to ale jen nevinná šarvátka a nevylučovalo se. Ve 33. minutě hosté z hlavního města využili přesilovku a druhým gólem v utkání je do vedení poslal Tomáš Tomek.

Třetí část byla opět, co se počtu branek týče, vyrovnaná – oba týmy jednou skórovaly. V čase 44:00 se po parádní Dotterově kolmici a samostatném úniku prosadil Michal Simon a vyrovnal na 3:3. Pouze o třiatřicet sekund později ale hosté zásluhou Michala Klima opět vrátili vedení na svou stranu a tím rozhodli o své výhře. Ve zbylém průběhu totiž, i přes několik přesilovek a dobrých útočných akcí, už žádný další gól nepadl, a po šedesáti minutách tak Pražané zvítězili 4:3.

V nadstavbovém prodloužení domácí měli k dispozici i přesilovku, kterou však nevyužili. Potom útočili i hráči Sparty, přičemž se na ledě odehrál jeden velmi sympatický moment. Hlavní rozhodčí odpískal a chystal se vylučovat, sparťanský Havlín za ním ale zajel a v duchu fair play přiznal, že nebyl faulován. Šest sekund před koncem nadstavby ještě domácí Procházka trefil břevno, o vítězi tak rozhodly až nájezdy.

V nich se za domácí tým prosadili dva z pěti exekutorů, Pražané měli tři úspěšné nájezdníky. Díky Ondřeji Pšeničkovi, jenž proměnil svůj pokus v páté sérii, získala Sparta i bonusový čtvrtý bod.

Václav Pletka (BK Mladá Boleslav): "Do utkání jsme vstoupili dobře, v prvních deseti minutách jsme měli dvě nebo tři gólové šance, které jsme měli proměnit. Dvakrát nás však potom přibrzdilo vyloučení. Sparťané se dostali do hry a dali gól. My jsme sice dokázali otočit, ale hned jsme dostali gól na 2:2. Potom jsme ještě dokázali srovnat na 3:3, ale hned jsme zase dostali gól. Z naší strany to nebyl špatný zápas, ale musíme se vyvarovat těch chyb, kdy hned po našem gólu zase od soupeře dostaneme. Přesto si myslím, že jsme neodehráli špatné utkání a je škoda, že jsme nezískali žádný bod."

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): "Byl to hodně těžký zápas. Po té reprezentační přestávce to ještě bylo takové chaotické, rozlítané. Myslím si, že až na pár výjimek jsme byli domácím rovnocenným soupeřem, a nakonec jsme byli i o trochu lepší. Čtyři body jsou výborné a jsme za ně rádi."