25. 10. 2018 | Martina Nová, Daniel Ryl

PCE - SPA 4:3 - Junioři obrat nedotáhli

13., čtvrtek 25. 10. 2018
Pardubice - Sparta PCE - SPA
Pardubice: Vlk – Hrádek, Oliva, Leder, Bučko, Blažej, Mert – Hledík, Pochobradský, Rouha, Rozlílek, Koffer, Kostka, Rohlík, Šír, Bucek, Trejbal.
Sparta: Cichoň – Bláha, Pika, Havlín, Prchal, Krutil, Tomek, Gajdoš – Prymula, Klimo, Kropáček, Slavíček, Obadal, Rubeš, Pšenička, Dani, Gluzman, Čech, Vitouch.
Branky a nahrávky: 6. Bučko (Koffer), 12. Pochobradský (Kostka, Bucek), 14. Bučko (Bucek, Oliva), 35. Bučko (Rohlík, Koffer), rozh. gól v nadstavbě 62. Koffer – 22. Pika (Prymula, Rubeš), 24. Čech (Kropáček, Gajdoš), 25. Havlín (Pšenička, Prymula). Rozhodčí: Pilný - Bohuněk, Laczko. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Střely na branku: 44:32. Průběh utkání: .
Junioři Sparty zavítali ve 13. kole na led Pardubic, kde doplatili na nepovedenou první třetinu, po které prohrávali už o tři branky. Pražané se však oklepali a předvedli skvělý vstup do prostřední části, kdy během dvou minut a čtyřiceti vteřin dokázali vyrovnat! Následně ale udeřil v přesilové hře Martin Bučko a jeho zkompletovaný hattrick rozhodl o těsné porážce Sparty, která neuspěla ani v následném prodloužení. Čtvrtý bod pro Dynamo vystřelil Filip Koffer, autor dvou asistencí v základní hrací době.

První třetinu s přehledem ovládlo domácí mužstvo, které svého pražského soupeře jasně přestřílelo 19:13. Pardubičtí navíc měli i přesnou mušku a hned třikrát změnili skóre na světelné tabuli. Jako první se trefil již v šesté minutě Martin Bučko, který potrestal sparťanské vyloučení. Pražanům se naopak nepovedlo zužitkovat početní výhodu.

Dynamo udeřilo znovu ve 12. minutě po gólu Michala Pochobradského a zanedlouho už to bylo pro Pardubické dokonce 3:0. Podruhé v duelu se prosadil Martin Bučko. Koncem úvodního dějství dostali hosté možnost změnit stav utkání v přesilové hře, ta se přelila do následující třetiny.

Prostřední dvacetiminutovku tedy Sparta zahájila hrou pět na čtyři. I když se jí nepodařilo skórovat, netrvalo dlouho, a přeci jen snížila. V čase 21:54 se mezi střelce zapsal Jevgenij Pika. Tento gól Pražany nakopl k pořádnému obratu. Ani ne za dvě minuty totiž na 2:3 skóroval Štěpán Čech.

Sparťanům to stále nestačilo a ve 25. minutě bylo srovnáno. Brankář Vlk potřetí v zápase kapituloval v důsledku úspěšné střely Ondřeje Havlína. Následovalo období častých trestů, za hrubost byl vyloučen Šír zároveň s Prchalem. Jenže domácí se nenechali položit obratem a vzali si náskok zpět, když ve 35. minutě Martin Bučko zkompletoval hattrick gólem v přesilovce.

Třetí třetina byla ze střeleckého pohledu nejvyrovnanější v celém utkání – 10:9. Nicméně žádný z celků nepřidal další trefu. Blíže k tomu měli domácí, kteří dostali příležitost dvou přesilových her. To je ale mrzet nemuselo, neboť zvítězili za tři body výsledkem 4:3

V následující nadstavbě šlo o rychlou podívanou. Jediné dvě střely si připsaly Pardubice a uspěly. Filip Koffer v čase 61:20 zařídil svému celku čtvrtý bod z utkání.