turnaj, pátek 1. 9. 2006
Skelleftea - Sparta SKE - SPA
Skelleftea: Hadelöv - Helmersson, Lundström, Lindgren, Bergquist, Sondell, Haakana, Lintner - Wernblom, Krekula, Ramstedt, Wikberg, Welser, Ericsson, Schlacher, Tähtien, Virtanen, Öberg, Kristoffersson.
Sparta: Salfický - Vykoukal, Hanzlík, Ptáček, Černošek, Benýšek, Tabaček, Protivný - Netík, Sivek, Langhammer - Dragoun, Vrbata, Hromas - Ton, Kratěna, Podlešák - Krätzer, Besser.
Branky a nahrávky: 4. Welser (Sondell, Ericsson), 6. Wernblom (Virtanen), 39. Virtanen (Wernblom, Lintner), 39. Welser (Sondell), 44. Ramstedt (Lintner) - 41. Vykoukal (Kratěna), 44. Netík (Ptáček), 47. Hanzlík (Vykoukal), 54. Kratěna (Vykoukal). Rozhodčí: Bogen - Falkner, Erd. Vyloučení: 16:10 navíc Kristoffersson 10 min. a Helmersson 5+DKU (oba SKE). Využití: 4:4.
Sparta vstoupila do turnaje smolnou porážkou, když více než dvě třetiny nedokázala najít recept na spolehlivého gólmana Hadelöva. Střeleckou smůlu protrhli Pražané až v poslední dvacetiminutovce, kdy začali využívat přesilové hry a trestat soupeřovu nečistou hru. Přestože vyrovnání viselo na vlásku, Skelleftea dokázala svůj náskok ubránit. Holešovičtí předvedli dobrý výkon a ačkoliv od začátku utkání prohrávali, nevzdávali se a bojovností se snažili prohru odvrátit. Turnaj v Salcburku pokračuje pro sparťany zítra odpoledne.

Sparťané vstoupili do utkání vlažně a hned v úvodních vteřinách nechali snadno projet až k Salfickému útočníka Örberga. Ostatní šance hostí končily jen za cenu nedovolených zákroků, a tak Sparta brzy musela čelit dvojnásobnému oslabení. Nabídnuté příležitosti se švédský klub zhostil na výbornou a udeřil. Ve 4. minutě Sondell pálil od modré a pohotový forvard Welser zblízka dorazil puk za brankovou čáru. V 6. minutě trestala Skelleftea i druhý nedovolený zákrok Pražanů, když Wernblom z levého křídla nikým neatakovaný procedil kotouč mezi chrániči Salfického. Po ledové sprše v podobě dvou rychle inkasovaných branek sparťané mírně ožili. Napomohla jim k tomu častá nedisciplinovanost hokejistů v černém, kteří Holešovickým nabídli hned dvě dlouhé početní výhody pět na tři. Přestože Sparta stahovala pomyslnou smyčku a vytvářela si velké množství gólových příležitostí, vždy si vylámala zuby na spolehlivém brankáři Hadelövovi.

Prostřední dějství odstartovala slibná šance Virtanena, který z mezikruží hledal skulinku mezi betony gólmana. Následně Sparta rozehrála přesilovou hru ve které dotírala na hostující branku, ale kombinacím chyběla přesná finální přihrávka. Více se Pražanům dařilo v oslabení, kdy v přečíslení unikali Ton s Kratěnou. První jmenovaný sám před zívající brankou trefil ležícího Hadelöva. Na druhé straně kluziště se musel činit rovněž Salfický, a to když parádním zásahem lapačkou vychytal na brankové čáře střílejícího Öberga. Sparťané s přibývajícím časem přebírali iniciativu na své hole a zkoušeli soupeře obelstít pohlednými kombinacemi, v nichž vynikal zejména Kratěna. Ten se po ideálním pasu od Netíka elegantně obtočil rovněž okolo posledního švédského beka, ale tváří v tvář Hadelövovi opět neuspěl. Podobně jako v první dvacetiminutovce mohla Sparta těžit z přesilových her, ale ty zůstaly smolně nevyužity, když ke vstřelení kontaktní branky scházel vždy ten poslední krok. Naopak Skelleftea znovu prokázala, jak snadné je se v početní výhodě prosadit. Ve 39. minutě seděla na trestné lavici znovu dvojice Pražanů, když Virtanen střelou bez přípravy dopravil puk do sítě potřetí. O pětadvacet vteřin později ještě skóre navyšoval Welser, který našel z dorážky místečko pod lapačkou sparťanského brankáře.

Třetí třetinu odstartovala Sparta přesilovkou čtyři na tři a na dvanáctý pokus dokázala ztrestat nedovolený zákrok hostí. Ve 41. minutě napřáhl na modré čáře Vykoukal a jeho jedovka zapadla k tyči. Ve 44. minutě našel Ptáček na levém kruhu připraveného Netíka, jehož projektil bez přípravy znamenal druhou využitou početní výhodu v krátkém sledu. Časomíra stihla odkrájet pouhých dvanáct vteřin, když se po vhazování utrhla dvojice Lintner - Ramstedt a druhý jmenovaný chladnokrevně skóre navýšil. Pražané kontrovali rychlým protiútokem, ale Netík ani Dragoun na dobře postaveného Hadelöva nevyzráli. Úspěšná byla až teč Hanzlíka v další přesilové hře, kdy mladý bek přizvedl touš nad rameno brankáře. Hokejisté v bílém rázem ožili a o výsledek zápasu ještě s chutí bojovali. Nejblíže dalšímu úspěšnému zářezu byl Netík, kterému v samostatném úniku nesedla klička do bekhendu. Po nebezpečné teči Vykoukala do tyče si mužstvo Sparty vyžádalo oddechový čas a následně vrhlo všechny síly do útoku. Tlak Pražanů znásobila ještě pětiminutová přesilovka po nepříjemném zákroku Wernbloma na juniora Krätzera u hrazení. Tu záhy využil v 54. minutě Kratěna, když Hadelöva prostřelil k bližší tyči. V závěru Sparta sahala po vyrovnání, odhodlala se i k power play, ale branka Švédů již zůstala nedobyta. Sparta předvedla v prvním utkání na turnaji dobrý výkon a od vítězství ji dělilo zejména několik nevyužitých šancí.