SPA - CEB 6:5sn - Divoká přestřelka s Motorem

16., sobota 2. 11. 2019
Sparta - České Budějovice SPA - CEB
Sparta: Cichoň – Guryevskiy, Vorobjev, Krutil, Bláha, Havlín (A), Prchal (C), Tomek – Kulhánek, Klimo, Krchňák, Vaňous, Slavíček, Rubeš, Konečný, Vágner, Arnošt (A).
České Budějovice: Ludvík – Najman, Hubata, Remta, Cibuzar, Pavlát, Novák, Doktor – Řezáč (A), Pígl, Hrubec, Masopust, Ryba, Janoch, Schwartz, Silný (C), Krcho (A).
Branky a nahrávky: 4. Rubeš (Slavíček, Bláha), 25. Arnošt (Havlín, Slavíček), 27. Vaňous (Klimo, Havlín), 32. Konečný (Slavíček, Arnošt), 45. Kulhánek (Konečný, Slavíček), rozh. náj. Havlín – 19. Silný (Schwartz, Najman), 27. Hrubec, 29. Řezáč (Doktor, Hrubec), 38. Masopust (Doktor, Hrubec), 43. Silný (Krcho, Novák). Rozhodčí: Micka – Špůr, Štepánek. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 47. Střely na branku: 37:46. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:5, 6:5.

Den po těžce vybojované výhře nad Kladnem přivítali junioři v Tipsport areně Motor, nad kterým v průběhu šedesáti minut hned čtyřikrát vedli. Hosté ale vždy našli odpověď a napínavou přestřelku tak musel rozseknout až rozstřel, ve kterém bod navíc Spartě vystřelil Ondřej Havlín. Nejstarší mládežnická kategorie si tak na své konto připsala už třetí výhru v řadě.

V úvodních pasážích sobotního duelu měli sice v Tipsport areně mírnou převahu hosté, jako první se ale na střeleckou listinu zapsali sparťané. Necelé čtyři minuty po startu utkání je poslal přesným zakončením do vedení Václav Rubeš, přičemž na odpověď čekalo skromně zaplněné hlediště až do samotného závěru první třetiny. Přesně minutu před jejím koncem srovnal Michal Silný, a po siréně tak na světelných tabulích na obou koncích kluziště svítil stav 1:1.

V prostřední periodě se s brankami roztrhl pytel. V čase 24:04 vrátil domácím náskok Dominik Arnošt, po fatální chybě Cichoně ale v polovině sedmadvacáté minuty vyrovnal Matouš Hrubec. Jen sedmnáct sekund nato zase sparťané slavili po zásahu Pavla Vaňouse, jenže soupeř ani tentokrát nesložil zbraně a o dvě minuty později byl náskok zase pryč – na střeleckou listinu se v přesilovce zapsal Aleš Řezáč. V polovině dějství potřetí v prostřední části poslal Holešovické do vedení Jakub Konečný, po zásahu Matouše Masopusta v čase 37:08 bylo ale znovu srovnáno. Po druhé části tak platilo skóre 4:4.

Dvě minuty po startu třetí třetiny se Motor poprvé dostal do vedení díky trefě Michala Silného, z náskoku se ovšem netěšil dlouho. Jen o chvilku později totiž srovnal Tomáš Kulhánek a jelikož další průběh základní hrací doby už branku nenabídlo, duel se přelil do prodloužení a následně i do nájezdů. V nich dvoubodovou výhru svého celku vystřelil Ondřej Havlín.

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): "Naprosto zbytečně ztracený bod. V útoku jsme soupeře mleli, dali jsme pět gólů a dalších pět jsme klidně mohli dát. Ale srážely nás zbytečná vyloučení a individuální chyby v obranné fázi hry. Tři góly jsme jim věnovali vlastní nedůsledností. Během pauzy se musíme ještě více zaměřit na obranu, protože ta nám dělá problémy."

Jiří Hanzal (HC Motor České Budějovice): "Před zápasem bychom bod brali, nicméně hra byla až překvapivě bezstarostná z obou stran. Ostatně o tom vypovídá i skóre, defenzivně to nebylo úplně dobré. Myslím si, že Sparta bod navíc nakonec brala zaslouženě."