SPA - KLA 1:0pp - S Kladnem opět bez branek, v prodloužení se radovala Sparta

41., pátek 20. 1. 2012
Sparta - Kladno SPA - KLA
Sparta: Falter - Krstev, Sersen, Milam, Kučný, Philipp, D. Kočí, Košťálek - Pacovský, Broš, I. Rachůnek - Ton, Bližňák, Tenkrát - Y. Treille, Foster, T. Rachůnek - Lapšanský, Forman, Žálčík. Trenéři: Jandač, Žemlička a Martinec.
Kladno: Chábera - Posmyk, J. Drtina, Lepine, Toman, L. Procházka, Kameš, David Růžička - Bicek, Patera, Kuchler - Hovorka, Knotek, Kalla - Valský, Lukáč, Kafka - Eberle, Melka, Bílek - od 21. navíc Dragoun. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.
Branka a nahrávka: 63. Milam (Tenkrát). Rozhodčí: Blecha, Jeřábek - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 10690. Střely na branku: 37:21. Průběh utkání: 1:0.
P r a h a - Druhý domácí souboj Sparty s Kladnem skončil opět bezbrankovou remízou po základní hrací době. Tentokrát se ale v prodloužení radovali holešovičtí hokejisté. V prodloužení dokázal využit přesilovou hru Troy Milam a vystřelil Spartě dva body.

Téměř jedenáct tisíc diváků vidělo první vážnější akci až po třech minutách hry, kdy se do velké šance dostal Forman, ale Chábera byl připravený. Na kladenského brankáře nevyzrál ani o chvíli později Pacovský, úspěšná nebyla ani v přečíslení trojice Milam, Ton a Tenkrát. Kladno se poprvé ohrozilo Faltera až v 6. minutě, ale střela od modré putovala pouze do ochranné sítě. Větší hrozbou byla pro sparťanského brankáře střela Bicka, která těsně minula Falterovu branku. Na druhé straně se pokusil dát branku po Pacovského přihrávce Philipp, ale Chábera jeho střelu betonem vyrazil. Střelecké štěstí neměl ani při přesilové hře Milam, jehož střela těsně minula kladenskou branku. Chábera ustál i šanci Yoricka Treilleho, který zakončoval po krásné individuální akci a v závěru třetiny vychytal Kučného.

Do druhé třetiny vlétli aktivněji hosté, Falter nejprve zasahoval proti střele Valského a poté vytáhl vynikající zákrok při šanci Lukáče, kdy na poslední chvíli natáhl lapačku k tyči a vychytal kladenského útočníka. Branku viděla holešovická Tipsport Aréna v polovině utkání, kdy puk za Cháberu dostal Milam. Radost domácích ale netrvala dlouho, rozhodčí po konzultaci s kolegou u videa gól neuznal pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Neuznaný gól nastartoval hostující tým a Falter se rozhodně nenudil. Nejprve na sparťanského brankáře dotíral Kalla, Falter jeho střelu s obtížemi vyrazil. Práci měl i s Dragounem a Hovorkou, ale ani jeden z kladenských útočníků domácího brankáře nepřekonal. Šance na obou stranách přinesla kladenská přesilovka. Nejprve zahrozila oslabená Sparta, když Cháberovu pozornost postupně vyzkoušeli Bližňák s Krstevem, poté se početní výhodu pokusil využít Valský, proti kterému Falter vytáhl perfektní zákrok.

Kladno pokračovalo v aktivní hře i v polovině třetí třetiny, kterou Sparta odehrála převážně v oslabení. Při dvojnásobné přesilové hře se do velké příležitosti dostal Kafka, ale puk mu v klíčové chvíli utekl. Úspěšní nebyli ani další kladenští útočníci, kteří zasypali Faltera několika střelami. Sparta měla obrovskou šanci otevřít skóre utkání, když se po návratu z trestné lavice dostal do úniku Ton, Chábera ale sparťanského útočníka vychytal. Po sérii nepřesných přihrávek na obou stranách si vytvořilo větší šanci až v 52. minutě Kladno. Kalla se dostal před Faltera, který jeho střelu vyrazil betonem. Zisk plného počtu bodů měl na své hokejce Foster, ale ani jednu ze dvou obrovských šancí nedokázal proměnit v první gól utkání.

Po třech třetinách diváci regulérní branku neviděli, a tak přišlo na řadu prodloužení. Spartě v něm byla nabídnuta přesilová hra a domácí ji využili. V závěru početní převahy si spravil chuť obránce Troy Milam a rozhodl o bodu navíc pro Spartu.

Richard Žemlička (Sparta): Nepotvrdili jsme výkony z posledních zápasů, kdy jsme hráli velice dobře a padali nám tam i góly. Kladno dnes odehrálo vynikající zápas, nepouštělo nás do šancí. Když už jsme nějaké měli, netrefili jsme bránu. Odražené puky nám nechodily na hokejky. V poslední třetině bylo pro nás důležitým momentem, že jsme ubránili šest minut v oslabení, i tři čtvrtě minuty pět na tři. V závěru zápasu jsme chtěli rozhodnout, ale Kladno dobře bránilo. Skončilo to až díky jedné dobré střele od modré čáry.

Petr Tatíček (Kladno): Věděli jsme, že Sparta je mančaftem, který vede soutěž, proto jsme sem přijeli s určitou pokorou a respektem, i když se nám proti nim dařilo, ale to nic neznamenalo. Soupeř se mohl v první třetině dostat do vedení, my jsme to se štěstím ubránili, pak jsem trošku změnili náš styl a podařilo se nám hru srovnat. Poté to bylo o štěstí, že kdo dá první gól, ten už asi vyhraje.