15., pátek 1. 11. 2019
Sparta - Kladno SPA - KLA
Sparta: Cichoň – Guryevskiy, Vorobjev, Krutil, Bláha, Havlín (A), Prchal (C), Tomek – Kulhánek, Klimo, Krchňák, Vaňous, Slavíček, Rubeš, Konečný, Vágner, Arnošt (A), Gluzman, Kuracina.
Kladno: Novotný – Robovský, Staněk, Zíka (A), Funk, Zderadička, Volráb – Klíma, Bernat, Šimek, Kraus, Hašek (C), Sachr, Sojka, Urban, Rendla, Čermák, Chrenka.
Branky a nahrávky: 10. Arnošt (Vaňous, Klimo), 29. Klimo (Havlín, Vaňous), 29. Vorobjev (Krchňák, Rubeš), 49. Kulhánek (Konečný, Slavíček), 60. Klimo – 22. Hašek (Volráb, Urban), 43. Sojka (Urban, Robovský), 44. Klíma (Čermák, Zíka). Rozhodčí: Sýkora – Svobodová, Ganger. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:1. Diváci: 63. Střely na branku: 33:37. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 5:3.
Bez svého hlavního trenéra, který odcestoval do Kanady s reprezentační sedmnáctkou, se junioři v pátek večer vrhli na Kladno, proti němuž chtěli navázat na úterní úspěšné pražské derby. To se jim také podařilo, jednoduché to ovšem nebylo. Sparta náročné střetnutí zvládla 5:3, přičemž pod dvě branky domácích se podepsal Michal Klimo. Další trefy měli na svědomí Dominik Arnošt, Alexandr Vorobjev a Tomáš Kulhánek.

Páteční duel mezi Spartou a Kladnem začal zostra, takřka hned od úvodního buly byly na ledě k vidění tvrdé zákroky. Poprvé se vylučovalo už po pětatřiceti sekundách hry, kdy na trestnou lavici putoval hostující kapitán Petr Hašek, domácí ovšem následnou početní výhodu nevyužili. Na první trefu si tak diváci v Malé hale museli počkat až do desáté minuty, kdy otevřel skóre Dominik Arnošt. Další zásah vyrovnaná druhá půle dějství už nepřinesla.

Kladno nehodlalo skládat zbraně a pouhou minutu a půl po startu prostřední části srovnalo. Přesilovku jednoduchou střelou z kruhu v branku přetavil produktivní Petr Hašek, a v Holešovicích se tak začínalo zase od začátku. Kolem poloviny dějství ale pro Rytíře přišla studená sprcha – v čase 28:23 domácím vrátil vedení Michal Klimo a jen dvacet sekund nato se prosadil Alexandr Vorobjev. Sparta si následně na ledě udržovala mírnou převahu a nepouštěla soupeře do šancí, do kabin se tak po dvou třetinách šlo za stavu 3:1.

Holešovičtí se během druhé přestávky nechali ukolíbat dvoubrankovým náskokem, za což zaplatili pořádně draze. Necelé tři minuty po úvodním buly snížil Adam Sojka, na jehož zásah o sedmdesát sekund později navázal Rudolf Klíma v Holešovicích se tak začínalo zase od začátku, 3:3. Nakonec se ale svěřenci Tobiáše Slavíčka vzpamatovali a dvěma brankami rozhodli o svém úspěchu. V čase 48:35 domácí opět poslal do náskoku Tomáš Kulhánek a v samotném závěru udělal tečku za duelem zásahem prázdné klece Michal Klimo.

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): "Bylo to hrozně těžké utkání, tvrdé a plné osobních soubojů. V prvních dvou třetinách jsme měli mnohem více ze hry, hráli jsme skvěle a vypracovali jsme si mnohem více šancí než soupeř. Hráli jsme týmově. Ve třetí třetině jsme si to ale zase zbytečně zkomplikovali... nedostali jsme žádné krásné góly, ale bohužel platily. Najednou to bylo 3:3, začínali jsme zase od začátku. Naštěstí jsme pak dokázali ten další gól dát a už jsme si to pohlídali, ale ta poslední část byla těžká. Kladno v ní bylo lepší."