SPA - KLP 5:4 - Na úvod nadstavby vítězství

II/1, čtvrtek 6. 12. 2018
Sparta - PZ Kladno SPA - KLP
Sparta: Dlouhý – Tomov, Brůna, Šesták, Ducháč (C), Ludvík, Horáček – Broš, A. Bareš, Mácha (A), Höll, Krupička, Straka, David, Pírs, Červenka, Kalný, Němec, Výkruta. Trenér: Richard Žemlička.
PZ Kladno: Gabriška – Burger, Sýkora, Hříbal, Deniger, Malý (A), Horn, Hvězda – P. Bareš, Rejna, Hurta, Cihelka, Šuhár (C), Kulich, Vimmer (A), Redlich, Mikeska, Vosyka. Trenér: Pavel Křepelka.
Branky a nahrávky: 5. Höll (David, Tomov), 19. Němec (Straka, Červenka), 23. Pírs (Bareš), 37. Červenka (Němec, Straka), 50. Mácha (Krupička) – 13. Bareš (Hurta), 13. Vosyka, 44. Sýkora (Hurta), 55. Hurta (Redlich, Sýkora), 61. Hurta (Mikeska). Rozhodčí: Pastier – Hána, Sekera. Vyloučení: 10:8. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 73. Střely na branku: 36:22. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 4:2, 4:3, 5:3, 5:4.
Pražané vstoupili do nadstavbové části skupiny o udržení dobře. Poradili si s týmem, jenž je reálně ohrožen sestupem a body nutně potřebuje sbírat. Po základní části byl dokonce poslední ve skupině Západ. Utkání plné obratů a vyloučení, zejména ve třetí třetině, sparťané dotáhli ke třem bodům. Jeden bod v prodloužení vystřelil PZce Vojtěch Hurta.