SPA - KOM 1:4 - Junioři končí ve čtvrtfinále

ČF3, čtvrtek 22. 3. 2018
Sparta - Kometa Brno SPA - KOM
Sparta: Škorpík – Jandus M., Janda, Mrkvička, Eliáš, Jeřábek Ra., Prchal – Komárek, Jandus T., Schwamberger, Procházka, Pejchal, Chlouba, Pšenička, Dubský, Wojnar.
Kometa Brno: Dostál – Trnka, Slabý, Furch, Kučera, Jeřábek Ro., Mikyska – Novák, Süss, Havlát, Svoboda, Gajarský, Střondala, Horký, Mlynář, Ferda, Kratochvíl, Krejčí, Plášek, Havránek.
Branky a nahrávky: 45. Pšenička (Jandus T., Procházka) – 8. Novák, 27. Havránek (Horký), 36. Havránek, 59. Havránek (Gajarský, Slabý). Rozhodčí: Lacina – Jindra, Zíka. Vyloučení: 5:7, navíc Kratochvíl (KOM) 10 min. OT, Havránek (KOM) OK, Pšenička (SPA) 5+OK Využití: 0:1. Diváci: 75. Střely na branku: 41:33. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.
Putování juniorky letošním ročníkem ve čtvrtek skončilo. Svěřenci Pavla Gefferta v Tipsport areně nezvládli ani třetí duel s brněnskou Kometou a po porážce 1:4 se loučí už ve čtvrtfinále. Poslední branku nejstarší kategorie sparťanské mládeže v sezoně 2017/18 vstřelil Tomáš Pšenička.

Do zápasu vstoupila o něco aktivněji Sparta, která ale při tažení vpřed pravidelně narážela na dobře hrající obranu Komety. Následně měla šanci otevřít skóre v přesilovce po vyloučení Střondaly, Brňané se ovšem zvládli ubránit a nakonec se krátce po vypršení jejich oslabení mohli z branky radovat oni – Matěj Novák se totiž v osmé minutě dostal do úniku a zakončil přímo mezi tři tyče. Oba celky si pak ještě v následujícím průběhu dějství vyzkoušeli hru v početní výhodě, další gól už ovšem k vidění nebyl.

Pět minut po startu druhé části byl z kluziště vykázán Wojnar a jeho hákování se bez potrestání ze strany Moravanů neobešlo. Domácí obrana si tentokrát nepohlídala Tomáše Havránka a ten zvýšil náskok svého celku na dvě branky. Sparťané následně měli příležitost snížit krátce po sobě hned ve třech přesilovkách, ani jednou se jim ale nepodařilo najít recept na talentovaného Lukáše Dostála v hostujícím brankovišti. Do konce periody se tak prosadila pouze Kometa – Tomáš Havránek čtyři minuty před závěrečnou sirénou z mezikruží upravil stav na 0:3.

Sparta nehodlala skládat zbraně a do třetí části vlétla jako hurikán. Výrazné zvýšení aktivity se nakonec svěřencům Pavla Gefferta vyplatilo – v čase 44:59 obral Dostála o čisté konto Tomáš Pšenička. Jiskra naděje, kterou Pšenička svou trefou vznítil, ale nakonec pohasla. Domácí hráli posledních pět minut utkání bez brankáře, což nakonec vedlo pouze k zásahu jejich opuštěné branky Tomášem Havránkem. Kometa tak po výhře 4:1 v Tipsport areně ve čtvrtek postoupila do semifinále, zatímco domácímu celku sezona skončila.

Jiří Zelenka (HC Sparta Praha): "Je to pro nás zklamání, nepodařilo se nám tu sérii protáhnout do zítra. Brno hrálo výborně a my jsme opět zkolabovali na naší koncovce. Kluci makali až do konce, ale neměli jsme štěstí. Brno si zasloužilo vyhrát a zaslouženě postoupilo."