SPA - KVA 3:2 - Mladší dorost urval tři body

16., neděle 19. 11. 2017
Sparta - Karlovy Vary SPA - KVA
Sparta: Cichoň – Hamara, Truhlář, Bláha, Zemchenkov, Ducháč, Guryevskiy, Adam – Kubánek, Mácha, Adamec, Krupička, Jaroš, Slavíček, Výkruta, Vitouch, Theimer.
Karlovy Vary: Bednář – Pohanka, Benda, Kosina, Houdek, Vogel, Hohl – Remeš, Bílek, Blecha, Mareček, Rymon, Botoš, Korčmaroš, Vondráček, März, Kala.
Branky a nahrávky: 4. Slavíček (Adamec, Bláha), 7. Mácha (Jaroš), 18. Theimer (Kubánek) – 8. Bílek (Remeš, Korčmaroš), 32. Vondráček (Botoš, Benda). Rozhodčí: Škrobák, Gabriel, Zmeškal. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 40. Střely na branku: 39:16. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.
Sparta po prohře v Chomutově opět najela na vítěznou vlnu a vyhrála třetí z posledních čtyř utkání. Nyní přehrála Karlovy Vary. Zápas začal zhurta, oba týmy se do sebe opřely a předváděly útočný, atraktivní hokej. První třetina nabídla mnoho a také čtyři góly. Ty další už byly na branky chudé. Sparta však udržela vedení od začátku až do konce a přestože Vary byly nebezpečné, nedokázaly vyrovnat. Celý zápas jen dotahovaly, tahaly za kratší konec. Sparta se tlačila více do koncovky a díky tomu vyhrála za tři body.

Sparta začala dobře. Využila hned první přesilovku, kterou jí sudí přiřkl. Autorem první branky se stal Josef Slavíček. První třetina byla divoká, hráči jako by zapomněli na zadní vrátka a pouštěli se do útoku. Nasazení zápasu určitě nechybělo, navíc domácí dokázali vytěžit z ofenzivní hry druhou branku. O ní se postaral Adam Mácha. To už na střídačce Varů blikal alarm. Západočeši si to vzali k srdci a za chvíli vstřelil Tomáš Bílek kýženou kontaktní branku. Radost nevydržela dlouho, Blecha oslabil svůj tým, provinil se hákováním. Sparťané tentokráte nebyli tak krutí a třetí gól nepřidali. To se jim povedlo až v osmnácté minutě. Trefil se Oto Theimer. První periodu domácí vyhráli 3:1.

Pražané hned zpočátku druhé třetiny nabídli hostům početní převahu. Kubánek podrazil soupeře a následně putoval na trestnou lavici. V dalších minutách měl karlovarský brankář napilno. Odolal několika velkým šancím Sparty. Důležité pro hosty bylo, že neinkasoval a Vary byly dál ve hře o body. V šestadvacáté minutě přišla pohroma pro Vary. Kosina fauloval, sudí neváhal a nařídil trestné střílení. Kubánek s ním však naložil prachbídně, jeho klička byla příliš okatá. Bednář ho přečetl a nájezd chytil.

v devětadvacáté minutě měly Karlovy Vary obrovskou možnost snížit. Spartu ale podržel vynikající Cichoň. O asi minutu později Vary zahrozily znovu. Puk už se válel v brankovišti, brankář překonán, jenže pomohli mu domácí beci a puk vyhodili daleko od brány. Západočechům stačilo puk dorazit, ale nezvládli to. Hráčům z lázeňského města se nakonec přece jen podařilo vstřelit kontaktní branku, jejíž autorem byl Benjamin Vondráček. Pražany to nakoplo a opět se tlačili do zakončení. Před Bednářem bylo hodně rušno, jenže on si je vychutnal a předvedl dva naprosto parádní zákroky. V dalším průběhu utkání měli navrch domácí, jenže žádnou šanci neproměnili a tlak napřetavili v gól.

Třetí část nabídla hezkou podívanou a diváci v Holešovicích se nenudili. Kluby se předháněly, kdo zahraje lepší a hezčí akci. Pak se hra začala měnit v bitvu. Přibylo soubojů a také vyloučení. Ve druhé polovině třetí třetiny padly tři tresty, dvakrát byla vyloučena Sparta, jednou Karlovy Vary. Západočeši chtěli vyrovnat, měli možnosti, ale Sparta je držela daleko od své branky. Pražané se poctivě vraceli, důsledně bránili a hosty nepouštěli na dostřel. Ve třetí dvacetiminutovce už gól nepadl a soupeři se rozešli za stavu 3:2 pro domácí Spartu.

František Ptáček (HC Sparta Praha): "Dobrý zápas, velké tempo. Ve druhé třetině jsme měli velký tlak a optickou převahu. Škoda, že jsme tam nevyužili nějaké šance. Potom by to byl relativně klidný zápas, ale tím, že jsme je nevyužili, tak to byly nervy až do konce."