SPA - LIB 5:2 - Sparta rozhodla ve třetí třetině

15., čtvrtek 2. 11. 2017
Sparta - Liberec SPA - LIB
Sparta: Wolf – Simotics, Mrkvička, Janda, Eliáš, Hanuš, Karoch – Arnošt, Jandus, Schwamberger, Nacházel, Fabiánek, Bílek, Larsen, Pejchal, Chlouba, Kropáček, Pšenička, Dubský.
Liberec: Polášek – Mirochnikov, Aubrecht, Krejsa, Turský, Benák, Korecký, Starosta – Janele, Holenda, Šír, Průžek, Vlach, Juščák, Beran, Wiencek, Nezbeda, Burda, Kotyza, Bouřil.
Branky a nahrávky: 3. Simotics (Nacházel), 46. Jandus (Schwamberger), 51. Jandus (Pšenička), 60. Pšenička (Eliáš), 60. Pšenička – 22. Juščák (Wiencek, Nezbeda), 52. Aubrecht (Nezbeda). Rozhodčí: Pilný – Frodl, Klouček. Vyloučení: 1:3, navíc Hanuš (SPA) 10 min. OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 86. Střely na branku: 30:36. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 5:2.
První listopadový čtvrtek nepatřil v Holešovicích jen vysokoškolské Hokejové bitvě, ale také juniorům pražské Sparty. Svěřenci Pavla Gefferta totiž v Malé hale hostili Liberec, který odjel domů na sever s prázdnou po porážce 5:2! Nejstarší mládežnická kategorie si tak na své konto připsala cenný skalp a poskočila v tabulce hned o dvě příčky výš.

Na úvodní branku utkání nemuselo něco málo přes osmdesát diváků v Malé hale čekat dlouho. Už dvě minuty a čtyřicet tři sekund po úvodním vhazování se totiž prosadil parádní střelou Ferenc Simotics a poslal tak svou první brankou v sezóně pražskou Spartu do rychlého vedení – 1:0. Bílí Tygři měli následně po většinu první periody na ledě převahu, jenže jejich ambice pravidelně krotil výborný Adam Wolf v domácí brance. Gólman Pražanů to měl místy opravdu těžké, v deváté minutě musel například čelit nebezpečné střele z voleje z hole Alberta Janeleho z bezprostřední blízkosti brankoviště. Nakonec ale všech deset pokusů soupeře pochytal a domácí tak šli do kabin s jednobrankovým náskokem.

Sparťané úvod druhé periody poněkud zaspali a nakonec za to museli zaplatit hodně vysokou cenu. Minutu a půl po jejím startu našel Wiencek před brankou nikým nehlídaného Michala Juščáka a ten rychlou trefou smazal jejich náskok. Následně byla v Malé hale k vidění vyrovnaná hra, ve které měli o malinko navrch Liberečtí. Domácí se totiž hodně dlouhou dobu trápili v koncovce a vůbec nebyli schopni na soupeřovu klec vyvíjet tlak, zatímco hosté se ke střelám dostávali relativně snadno.

Ve třetí třetině se pak s brankami doslova roztrhl pytel. Po pěti minutách hry se nejprve prosadil Tomáš Jandus, stejný hráč pak o pár chvil později upravil stav 3:1. Dvoubrankový náskok ale Spartě nevydržel dlouho, jelikož minutu po Jandusovo druhém zásahu snížil David Aubrecht. Těsné skóre 3:2 vydrželo až do závěrečných okamžiků, kdy Polášek zamířil na střídačku a Tomáš Pšenička stvrdil domácí vítězství hned dvěma zásahy prázdné branky. Pražané tak vyhráli 5:2.