SPA - LIB 6:4 - Souboj s Tygry nabídl atraktivní hokej i pěstní souboj

42., neděle 22. 1. 2012
Sparta - Liberec SPA - LIB
Sparta: Pöpperle - Krstev, Sersen, Milam, Kučný, Philipp, D. Kočí, Košťálek, od 41. navíc Husák - Pacovský, Broš, I. Rachůnek - Ton, Bližňák, Tenkrát - Y. Treille, Foster, T. Rachůnek - Žálčík, Lapšanský, Forman. Trenéři: Jandač, Žemlička a Martinec.
Liberec: Pinc - Trončinský, Derner, Čakajík, Výtisk, Moravec, Holub, Říha, Štich - Kudrna, P. Nedvěd, Bartovič - Bárta, T. Urban, Špaček - Bulíř, Vak, Vantuch - Dušek, Kica, L. Krejčík. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.
Branky a nahrávky: 14. Milam, 14. Lapšanský (I. Rachůnek), 30. Pacovský (Broš), 40. Bližňák (Tenkrát, Ton), 50. Y. Treille (Foster, Milam), 58. Pacovský (Broš, I. Rachůnek) - 11. Bartovič, 46. Kudrna (Čakajík, Trončinský), 57. Bartovič (P. Nedvěd, Kudrna), 60. Vak. Rozhodčí: Fraňo, Šindler - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 7:9, navíc D. Kočí - Štich oba 10 min., oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 4:1. Diváci: 11.514. Střely na branku: 28:35. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3, 6:3, 6:4.
P r a h a - V atraktivním souboji s Libercem sparťané otočili stav z 0:1 na 4:1, ale Tygři ještě dokázali zápas zdramatizovat. Hokej před plnými tribunami okořenil i vyhraný pěstní souboj Davida Kočího. Sparta nakonec potvrdila postavení v čele tabulky vítězstvím o dvě branky.

Před začátkem utkání se uskutečnil slavnostní ceremoniál k akci „Sparta vzdává hold“, kterým holešovický tým poděkoval za významnou práci všem záchranářským, hasičským, armádním a policejním složkám. Sparťané, kteří nastoupili ve speciálních černých dresech, začali utkání aktivněji, když po několika vteřinách hry vyzkoušeli pozornost libereckého brankáře. Sparta se chtěla před nejvyšší návštěvou sezony předvést, a tak neustále zaměstnávala Pince, který ale šancím soupeře odolával. Dvakrát v krátké době při něm stálo i štěstí, když Philipp a poté i Foster nastřelili tyč. Proti Pincovi nebyla úspěšná ani tvrdá střela Sersena, kterou liberecký brankář skryl do lapačky. Do přečíslení tři na dva se dostala čtvrtá sparťanská lajna, ale finální střela těsně minula branku.

Z následné protiakce naopak těžili hosté, když sparťanské obraně ujel Milan Bartovič a tvrdou střelou dostal puk za Pöpperleho záda. Liberec po brance ožil a hostující hráči dotírali na Pöpperleho, který jejich šance kryl. Po faulu na Pacovského dostal liberecký Říha trest na dvě plus dvě minuty a Sparta nabídnutou přesilovku dvojnásobně využila. Již po šesti vteřinách početní výhody vyrovnal skóre Troy Milam. Po dalších 12 vteřinách dorážel střelu Ivana Rachůnka Adam Lapšanský a Sparta se ujala vedení. Zvýšit náskok o dvě branky mohl Ton, ale nastřelil pouze tyč Pincovy branky.

Sparta hýřila aktivitou i v druhé části. Po minutě hry vyzkoušel pozornost Pince Lapšanský. Do velké šance se dostal Tenkrát, ale puk mu v klíčové chvíli unikl a navíc byl faulován. I Liberci byla ve 26. minutě nabídnuta přesilová hra, kterou ale hosté nedokázali využít. Pöpperleho ohrozil pouze ve velké příležitosti Čakajík. V polovině utkání se hra opět přesunula do sparťanského útočného pásma, Tomáš Rachůnek vyslal tvrdou střelou na Pince, který puk vyrazil betonem. Do obrovské šance se dostal Broš, byl faulovaný, ale dokázal dorazit puk do branky. Bohužel pro Spartu už po odpískání.

Domácí tým si spravil chuť v následné přesilové hře, kterou využil za neuvěřitelnou vteřinu. Nedvěd sice vyhrál buly, ale nahodil puk přímo na brusli Dominika Pacovského, od které se kotouč odrazil za Pincova záda. Liberec mohl snížit ve 36. minutě, kdy se do velké šance dostali Kudrna se Štichem, ale Pöpperle byl připravený. Přes jedenáct tisíc diváků se dočkalo i boxerského souboje, do kterého se pustili dva Davidové – sparťanský Kočí a liberecký Štich. Sparta se ve druhé třetině dočkala ještě jednoho gólu, když 41 vteřin před koncem využil přesilovou hru Mário Bližňák.

Liberec se ve třetí části pokoušel snížit hrozivé skóre, ale narážel na dobře chytajícího Pöpperleho. V polovině třetiny se však hosté dočkali, když zásluhou Jaroslava Kudrny využili přesilovou hru. Sparta ale dokázala opět odskočit na rozdíl tří branek. Do úniku se dostal Yorick Treille a přesnou střelou zvýšil vedení Sparty. Tygři ještě jednou vystrčili drápky, Pöpperleho střelou z otočky překonal druhým gólem v utkání Milan Bartovič. Liberec zkusil hru bez brankáře, ale ta se mu nevyplatila. K puku se dostala Sparta a Dominik Pacovský gólem do prázdné branky vrátil Spartě tříbrankové vedení. To Liberec na konci zápasu dokázal snížit, když se po nenápadné teči prosadil Tomáš Vak. Závěr utkání okořenila boxerská odveta Davida Kočího s Davidem Štichem, kterou vyhrál sparťanský obránce.

Patrik Martinec (Sparta Praha): Myslím si, že akce Sparta vzdává hold nemohla mít lepší režii než dnes. Bylo to vynikající utkání, k jehož úrovni přispěl i Liberec, který hrál velmi dobře. Myslím si, že diváci se museli bavit. Padlo hodně branek, viděli jsme i dvě krásné bitky. Myslím si, že to bylo perfektní a povedené nedělní odpoledne nebo podvečer.

Filip Pešán (Liberec): Bylo to pro diváky nádherné utkání, s plnou halou, což ještě podpoří výkon hráčů. Sparta předvedla výborný výkon, ale myslím, že i my se nemáme za co stydět. Dostali jsme první dva góly, které nás trošku sesadily po dvojnásobném vyloučení. Dva góly během minuty nás poznamenaly. Závěr z naší strany byl parádní, kluci bojovali, ale Sparta byla o kousek lepší.