SPA - MBL 2:4 - Sparta nestačila na Boleslav

II/7, čtvrtek 8. 3. 2018
Sparta - Mladá Boleslav SPA - MBL
Sparta: Wolf – Jandus M., Janda, Simotics, Mrkvička, Sedliský, Eliáš, Jeřábek, Karoch – Komárek, Jandus T., Schwamberger, Fabiánek, Bílek, Larsen, Procházka, Pejchal, Chlouba, Kropáček, Dubský, Wojnar.
Mladá Boleslav: Špirek – Mašek, Chujac, Marček, Hrdinka, Horský, Nepokoj, Mlčoch – Foerster, Kerda, Dvořák, Kousal, Tóth, Najman, Krejčík, Flynn, Křížek, Jindra, Maršoun.
Branky a nahrávky: 8. Wojnar (Fabiánek), 22. Dubský (Kropáček, Wojnar) – 18. Maršoun (Flynn), 34. Maršoun (Najman, Flynn), 55. Mlčoch (Flynn, Najman), 60. Najman (Kousal, Hrdinka). Rozhodčí: Šindel – Brejcha, Sedláček. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváci: 43. Střely na branku: 34:36. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4.
Čtvrteční odpoledne se v bubenečské Tipsport areně neslo ve znamení sparťanské juniorky, která bojovala o body s Mladou Boleslaví. Výkon svěřenců Pavla Gefferta nakonec na vítězství nestačil a Středočeši v Praze zvítězili 4:2, čímž svého soupeře v tabulce nadstavbové skupiny B předběhli.

Oba celky nehodlaly ztrácet čas a okamžitě se na sebe plnou silou vrhli. V úvodních minutách byla k vidění atraktivní a celkem vyrovnaná podívaná, přičemž na první gól zápasu se čekalo pouze sedm a půl minuty. Sparta sice nevyužila přesilovku po vyloučení Mlčocha za sekání, o chvilku později se ale mohla i tak radovat z úvodní branky, jejímž autorem byl Jakub Wojnar. Hosté pak byli po zbytek třetiny o něco aktivnější a snahu srovnat se jim nakonec podařilo ještě před sirénou přetavit v gól, když se trefil Petr Maršoun – 1:1.

Ani ne dvě minuty po startu druhé periody musel Špirek ze své sítě lovit další kotouč. Těsně k němu se totiž propracoval Martin Dubský a zakončil přímo mezi betony, přičemž mladoboleslavský gólman nestihl zareagovat. Lvi ovšem nehodlal skládat zbraně ani tentokrát a kolem poloviny prostřední části si vybudovali obrovský nápor na Wolfovu klec, který vygradoval druhým zásahem Petra Maršouna v utkání. Ten měl v závěru dějství ještě šanci zkompletovat svůj hattrick poté, co byl v úniku podražen Eliášem a jel trestné střílení, nicméně tentokrát na sparťanského gólmana nevyzrál.

Aktivitu z druhé poloviny prostřední části si hosté přenesli do závěrečného dějství, což přineslo ovoce. V pětapadesáté minutě se totiž těsně po ubránění svého vlastního oslabení dostali před Wolfa, který nezvládl pokrýt projektil Marka Mlčocha z prostoru pro vhazování – 2:3. Domácí se ještě snažili průběh utkání zvrátit a v závěru odvolali brankáře, to však vedlo pouze jen k mladoboleslavské trefě do prázdné brány. Osud domácích jednadvacet sekund před koncem zpečetil Ondřej Najman.