SPA – OLO 6:3 – Bleskový obrat proti Hanákům

2., pátek 25. 2. 2022
Sparta - Olomouc SPA - OLO
Sparta: Hudáček – Matuškin, Dvořák, Polášek (A), M. Jandus, Jurčina, Moravčík – Tomášek, Sobotka (A), Řepík (C) – Thorell, Horák, Chlapík – Forman, Vitouch, Šmerha – Stoljarov, Dvořáček, Prymula.
Olomouc: Konrád – Ondrušek (C), Černý, Švrček, Dujsík, Řezníček, Škůrek, Rašner – Klimek, Krejčí (A), Nahodil – Kusko, Knotek (A), Bambula – Olesz, Navrátil, Kunc – Burian, Lichanec.
Branky a nahrávky: 8. Vitouch (Forman, Dvořák), 13. Thorell (Moravčík, Horák), 33. Strnad (Stoljarov, Moravčík), 35. Thorell (Tomášek, Chlapík), 37. Matuškin (Dvořák, Sobotka), 58. Forman (Moravčík) – 2. Rašner (Olesz, Navrátil), 10. Krejčí TS, 33. Navrátil (Kunc, Švrček). Rozhodčí: Šír, Kika – Komárek, Bohuněk. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 8 498. Střely na branku: 32:25. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 6:3. Nejlepší hráči utkání: Erik Thorell - Alex Rašner.
I v druhém utkání v rámci akce Sparta vzdává hold jsme měli o motivaci postaráno a chtěli jsme navázat na středeční vítězství proti Jihočechům. Olomouc ale vstoupila do utkání hodně aktivně a více jak polovinu zápasu jsme museli dotahovat. Díky fantastické pětiminutovce v závěru prostřední části jsme ale utkání překlopili na svou stranu, a nakonec dovedli do vítězného konce. Dvěma vstřelenými brankami se pod úspěch nejvýrazněji zapsal Erik Thorell. I podruhé se nám tak v rámci 13. Holdu povedlo zvítězit a od čtvrté příčky zajišťující čtvrtfinále play-off nás dělí už jen dva body.

Do druhého utkání v rámci charitativní akce Sparta vzdává hold vstoupili lépe hosté. Už po necelých dvou minutách se po střele Rostislava Olesze prudkou dorážkou prosadil Alex Rašner a poslal Moru do vedení. Sparťany ale obdržená branka nepoložila, spíš naopak. Po zvyšující se aktivitě se nám podařilo vyrovnat, když po krásné přihrávce Míry Formana s přehledem uklidil kotouč za Konrádova záda bekhendem David Vitouch.

Jen o několik desítek vteřin později ale fauloval unikajícího soupeře Tomáš Dvořák a David Krejčí proměnil nařízené trestné střílení zkušeně mezi Hudáčkovy betony. Divoká první třetina ale pokračovala a o pár minut později bylo znovu vyrovnáno! Nabídku Michala Moravčíka od modré šikovně tečoval Erik Thorell do protipohybu hostujícího gólmana a stav byl 2:2. V závěru se nám nepodařilo využít přesilovku, když jsme nastřelili pouze tyčku, a tak se do kabin šlo za nerozhodného stavu.

Druhá třetina odstartovala ve velmi dobrém tempu a oba týmy se snažily hrozit z rychlých protiútoků. Plynulá hra téměř bez přerušení ale za polovinu prostřední části žádné šance nepřinesla. Hned z té první ale šli Hanáci potřetí v zápase do vedení. Nahozený kotouč od modré čáry se odrazil k úplně volnému Jakubu Navrátilovi a ten neměl problém zakončit do poloprázdné branky. Ale i do třetice se nám podařilo bleskurychle zareagovat! Neuběhla ani minuta hry a Jakub Strnad utekl po levém křídle a tvrdou střelou na lapačku nedal Konrádovi žádnou šanci.

Zanedlouho ve středním pásmu fauloval hostující Jiří Ondrušek a nabídl nám tak další početní výhodu. Hned po vhazování trio Chlapík, Tomášek a Erik Thorell rozjelo bleskovou kombinaci a třetí jmenovaný se střelou z voleje z pravého kruhu nemýlil. Poprvé v zápase tak poslal Spartu do vedení. Gólová smršť nekončila a za chvíli bylo ještě veseleji. Maxim Matuškin vyslal nepříjemnou střelu zápěstím od modré, hostující strážce svatyně nedokázal přes zakrytý výhled zasáhnout a rázem jsme vedli o dvě branky! Více se již nestalo a před třetí částí jsme mohli odejít do šatny s dvoubrankovým náskokem.

I ve třetí třetině se pokračovalo v nastoleném trendu a hrál se svižný hokej bez nějakého zbytečného přerušování hry. Hra se odehrávala především v obraném pásmu Mory, a tak měl práci spíše Branislav Konrád. Hosté se sice snažili hrozit z rychlých brejků, ale Július Hudáček předváděl i nadále velmi jistý výkon.

V závěru ještě hokejisté Olomouce zkusili štěstí ve hře bez brankáře, ale žádnou ze svých střel nedokázali dostat do branky, a naopak Miroslav Forman po úniku definitivně rozhodl. V rámci 13. Holdu jsme tak i podruhé dokázali zvítězit za tři body a přiblížili jsme se na pouhé dva body od elitní čtyřky, která zaručuje čtvrtfinále play-off.

Josef Jandač (HC Sparta Praha): "Dvě třetiny jsme nehráli vůbec dobře. Naštěstí jsme dali góly, kterými jsme dokázali zareagovat na soupeřův tlak. Olomouc byla v utkání rychlejší, silnější v soubojích a rychle otáčela hru. V některých pasážích jsme na podobné situace špatně reagovali a dvě třetiny jsme nehráli podle představ. Ve druhé třetině jsme otočili výsledek a třetí třetina měla z naší strany dobré parametry. Předchozí dvě třetiny nestály téměř za nic. Pořád musíme makat na sto procent."

Jan Tomajko (HC Olomouc): "V utkání jsme začali dobře, ve druhé třetině jsme dokonce vedli o jeden gól, ale vzápětí během sedmi minut jsme bohužel o vedení přišli. Myslím si, že inkasovaný gól v oslabení rozhodl. Ve třetí třetině nás Sparta už k ničemu nepustila. V utkání jsme si vytvořili pár dobrých šancí, které jsme však neproměnili. Proti takovému soupeři, jako je Sparta, nám góly chyběly. V příštích zápasech musíme dál bojovat a být stále pokorní."