SPA - PCE 3:2 - Junioři porazili lídra

6., pátek 27. 9. 2019
Sparta - Pardubice SPA - PCE
Sparta: Cichoň – Gurjevskij, Krutil, Bláha, Havlín, Prchal, Gajdoš – Kulhánek, Klimo, Krchňák, Vaňous, Slavíček, Obadal, Rubeš, Konečný, Vágner, Arnošt, Gluzman, Kuracina
Pardubice: Nečas – Hrádek, Oliva, Kubíček, Leder, Blažej, Secký, Kaštánek – Rozlílek, Antoníček, Tobiáš, Costa, Kostka, Chára, Rohlík, Šír, Bucek, Šťastný
Branky a nahrávky: 2. Krchňák, 8. Slavíček (Konečný), 51. Konečný (Klimo, Bláha) – 24. Kostka (Oliva), 32. Rozlílek (Kostka, Rohlík). Rozhodčí: Svoboda – Pešek, Malý. Vyloučení: 5:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 88. Střely na branku: 30:44. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.

Junioři Sparty počítají neporazitelnost. Neztratili jí ani v souboji proti prvním Pardubicím, které na ledě Pražanů velmi kousaly a bojovaly o body až do konce. Šestý duel sezóny nabídl nádhernou podívanou, kterou rozhodl v 51. minutě Jakub Konečný. Po výhře nad Salcburkem přidávají junioři další tři body k nynějším 13 a mají jich už 16. V sobotu je však už čeká další soupeř z Východu Čech Hradec Králové.

Už od začátku bylo jasné, že půjde o kvalitní utkání. Oba týmy předvádějí zatím to nejlepší, co liga nabízí a tak dnešek nebyl výjimkou.

Sparta vstoupila do zápasu zostra. Druhá minuta a gól. Tomáš Krchňák načal soupeře a slavil gól už v čase 1:45. Týmy se neostýchaly a chodily rovnou do útoku. Utkání tak rychle nabralo tempo a nabízelo kvalitní podívanou, kterou prožívala obě mužstva.Junioři hráli energický, kombinační, rychlý hokej. V páté minutě šli sparťané do přesilovky, kterou nevyužili, naopak, Východočeši málem překonali Cichoně po jeho špatné rozehře. Za Nečasem pro změnu zvonila tyč a poté už Pražané jásali. Druhou branku přidal Josef Slavíček, když si najel na levý kruh, pálil a přesně. Vedení 2:0 Holešovické uklidnilo. Pardubičtí jakoby ztratili klid v koncovce a celkově své sebevědomí, které je zatím celý ročník provází. Utkání pokračovalo šancemi na obou stranách a v obrovském tempu. Další góly však v první třetině už nepřibyly, i tak ale bylo na co koukat.

Druhá perioda byla stejná jako ta první jen v opačném gardu. Na ledě vládl soupeř z Pardubic a Sparta jen přihlížela. Jako první si vytvořili šanci domácí, Nečas si krásně vybruslil střelce a vyrážečkou puk vyrazil mimo. Už první minuty naznačily, že to bude zas velký boj o každý metr ledu. Tentokráte vstoupili do třetiny lépe hosté. Martin Kostka překonal do té doby bezchybného Cichoně. Na hostující střídačce vypuklo nadšení a už se zde švitořilo o vyrovnání. Východočechům to trvalo necelých os minut a bylo vyrovnáno. Vít Rozlílek se trefil při dvojnásobné převaze a potrestal špatnou disciplínu soupeře. Ten ve druhé periodě kupil fauly a musel se bránit. Sparťané se nepoučili a do konce třetiny šli do čtyř ještě jednou. Cichoň však pochytal co mohl a velice přispěl k tomu, že Sparta neinkasovala potřetí. V 39. minutě přepnula Sparta do defenzívy velmi rychle a mohla se radovat, že ukončila brejk hostů, kteří zase spěchali do útoku. Akce skončila pro domácí dobře a šlo se opět do šaten. Pardubice vyhrály druhou třetinu 2:0 a srovnali gólový účet.

Úvodní buly vyhrály Pardubice, ostatně už potřetí v utkání. Všichni se těšili jak toto měření sil dopadne. Kdo rozhodne velkou bitvu? První šanci měli Východočeši, pak svou vůli po vítězství ukázala Sparta, nicméně puk do brány nedostala. Hezká přihrávka Prchala přes dvě čáry nenašla adresáta a Sparta musela dojíždět ztracený kotouč. Ve třetí dvacetiminutovce vládly více než kdy jindy defenzívy a brankáři. Už jsme neviděli tolik branek, avšak tempo a rychlost utkání stále nechyběla. Pro hráče skvělé utkání, pro trenéry už tolik ne, velké nervy. Přestože se hrálo hodně ofenzivně, góly nepadaly. Pardubická obávaná přesilovka už šanci nedostala, sparťané se drželi a hráli mnohem disciplinovaněji než v první třetině. Rozhodující akce přišla v 51. minutě, přesně v 50:36. Síť rozvlnil sparťan Jakub Konečný, svým druhým gólem v utkání. I když Sparta nabídla soupeři přesilovku, ten už jí nedokázal potrestat. Do konce v tu dobu zbývalo necelých 9 minut a na střídačce domácích už se střádaly plány jak uspět v obrovské bitvě. Pardubicím se při hře 5 na 5 nepodařilo skórovat a tak musely necelou minutu před koncem jít do hry šesti hráčů a bez brankáře. Spartě se dařilo odolávat vyspělé hře hostů. Zbývalo kolem třiceti sekund do konce periody a mělo se vhazovat po pravé ruce Cichoně. Kouč Sparty Žemlička rozhodl jasně: timeout. Sparťané se poradili, jak buly sehrát a přesně to předvedli na ledě, ubránili protivníka a nepustili ho do zakončení. Zápas tak skončil vítězstvím domácích nejmenším možným rozdílem 3:2.

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): "Těžké vyrovnané utkání. Odehráli jsme skvělou první třetinu, možná nejlepší v sezóně, ale v té druhé jsme úplně propadli. Nechali jsme si dobře rozehraný zápas zbytečně vyrovnat, soupeř nás ve všem přehrál a my jen stáli a koukali. Ve třetí třetině jsme však zase začali hrát to, co jsme chtěli, zabojovali jsme a bereme výhru, i když samozřejmě vydřené tři body. Tým musím pochválit."